LHV Maijooksu võitis teist aastat järjest Laura Maasik

Foto: LHV Maijooks

Eile toimunud LHV Maijooksul kaitses võitu Laura Maasik. Rimi Tütarlastejooksu kiireim oli Karmel Jano. Liikumisaasta 2023 seni suurimast sündmusest võttis osa enam kui kolmteist tuhat liikumisharrastajat.

Eile Tallinna Lauluväljakul imekena kevadilmaga juba kolmekümne kuuendat korda toimunud LHV Maijooksu võitis teist aastat järjest Laura Maasik Nõmme Kergejõustikuklubist, kes läbis seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kahekümne kolme sekundiga. Teiseks tuli Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi jooksja ning varasem viiekordne Maijooksu võitja Jekaterina Patjuk (aeg 23.38) ja kolmandaks Liis-Grete Arro jooksugrupist Kuldne Tervis (24.12).

Teistkordselt kavas olnud Rimi Tütarlastejooksul kaitses samuti esikohta 16-aastane Karmel Jano Rapla Jooksuklubist, talle järgnesid Õnne Täht klubist 24-7 Fitness ja vaid 12-aastane tulevikutegija Marit Tarm.

LHV Maijooksu raames sai Tallinna Lauluväljakul aega veeta suurel tervisemessil ja lustaka programmiga meestehoius. Laulukaare ees toimusid Limpa lastejooksud erinevas vanuses lastele. Liikumisrõõmu täis päev kulmineerus suure kevadkontserdiga, kus esines Karl-Erik Taukar Band.

LHV Maijooksul oli esindatud üle paarisaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima osalejaskonnaga ettevõtte karika võitis Põhja-Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas 297 liikumisest lugupidava töötajaga. Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai erinevates formaatides osa rohkem kui kolmteist tuhat liikumisharrastajat. 

Mai-nimelisi osavõtjaid oli stardis üheksa, 22 osalejat tähistasid LHV Maijooksul oma sünnipäeva, eakaim osaleja oli 1936. aastal sündinud Lilja ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada kümme.

LHV Maijooksul oli osavõtjaid kõigist Eesti maakondadest ning väliskülalisi oli kohal koguni 17 riigist. Esindatud olid: Ameerika Ühendriigid, Gruusia, Hispaania, Kanada, Leedu, Lõuna-Korea, Mehhiko, Nigeeria, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Soome, Suriname, Türgi, Ühendkuningriik, Ukraina ja Ungari.

Järgmine, järjekorras 37. LHV Maijooks toimub 18. mail 2024. aastal. 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST