Laupäeval toimuvad V Heino Lipu mälestusvõistlused kuulitõukes

Laupäeval, 6. juulil Ida-Virumaal, Maidla mõisas toimuvatel Heino Lipu mälestusvõistlustel osalevad viie riigi kuulitõukajad.

Homme kell 12 avatakse Rauapäevade raames viiendad Heino Lipu mälestusvõistlused kuulitõukes. Legendaarse kergejõustiklase sünnikoha lähedal Ida-Virumaal Maidla mõisakompleksis toimuval kõrgetasemelisel kuulitõukevõistlusel osalevad tänavu viie riigi vägilased. Favoriitidena lähevad võistlustulle tänavuses Euroopa edetabelis rahvusrekordi 21 meetri ja 6 sentimeetriga teisel kohal olev Georgi Ivanov Bulgaariast ja Portugali rekordiomanik (21.02) Marco Fortes, kellel tänavu kirjas 20 meetri ja 22 sentimeetri pikune tõuge. Tõukeringi astuvad veel mitmekordne Ukraina meister Andrei Borodkin (isiklik rekord 20.38) ja Venemaa tõusev täht Aleksander Bulanov (19.92). Kohal on ka kogu Eesti paremik: Eesti meister ja edetabelijuht Raigo Toompuu, kellel tänavu kirjas 18.93, edetabeli teine Kristo Galeta (18.60), tartlane Kaupo Valb (17.55) ja Genro Paas (17.05). Mitmevõistlejate au kaitseb kunagise Euroopa parima kümnevõistleja Heino Lipu mälestuseks peetaval jõuproovil äsja Euroopa mitmevõistluse karikavõistluste superliigas Eesti võistkonnaga kolmana koha võitnud Andres Raja, kelle kuulitõukemark on tänavu püstitatud 15 meetrit ja 47 sentimeetrit.

Lisaks tugevate meeste kuulitõukevõistlusele kaasaelamisele saavad kõik soovijad Maidla valla Rauapäevade raames osaleda heidete kümnevõistluses. Lisaks saab kätt proovida kirve-, oda- ja noaviskamises ning ammulaskmises, tutvuda muinas- ja keskaegsete relvadega, vaadata mõõgavõitluse demonstratsiooni. Avatud on käsitöötoad Lahemaa loovuskooli juhendamisel ning saab maitsta Maidla mõisakeldri ja kohalike jahimeeste koostöös valmistatud metsseapraadi. Päeva lõpetab simman Viru-Nigula rahvamuusikutega.

Vaata ka: www.maidla.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST