Laupäeval toimuvad Eesti poolmaratonijooksu meistrivõistlused

Toomas Tarm, kestvusalade alarühma vastutav treener

Laupäeval, 10. augustil Narva Energiajooksu raames peetavatel poolmaratoni Eesti meistrivõistlustel osaleb eelülesandmise põhjal 51 mees- ja 18 naisjooksjat.

Meestel tõotab tulla juba sellele hooajale traditsiooniliselt pingeline võistlus meistritiitli pärast eeskätt 3 jooksja – Sergei Tšerepannikovi, Roman Fosti ja Viljar Vallimäe – vahel, ehk suudab neile konkurentsi pakkuda ka Ilja Nikolajev. Rakveres juuni alguses toimunud poolmaratonil oli järjestus Fosti, Vallimäe ja Tšerepannikov ning kõik jooksid aja alla 1:07, nüüd sihitakse aega alla 1:06. Tempo eest peaks eelkõige hoolitsema Vallimäe, sest nõrgema lõpukiirusega jooksjana peab ta võitmiseks peakonkurendid distantsil maha raputama. Isiklikke rekordeid ootaks ka järgnevatelt meestelt, kelleks eeldatavalt on Ilja Nikolajev ja Dmitri Aristov.

Naiste paremikust on mitmesugustel põhjustel rohkem puudujaid, esikoha pärast heiltevad eeldatavalt Lily Luik ja Annika Rihma, neile üritavad konkurentsi pakkuda Grete Tõnne ja Olga Andrejeva. Aeg alla 1:20 oleks naistele korralik tulemus ja eeldatavalt parematele jõukohane.

Eesti meistrivõistlustele registreerunute nimekirjadega saab tutvuda SIIN.