Laupäeval toimuvad Eesti maratonijooksu meistrivõistlused

Laupäeval, 12. septembril selgitatakse Tallinnas Eesti meistrid maratonijooksus. Maratonijooksu meistritiitleid tulevad kaitsma Marion Tibar ja Raido Mitt.

Eesti Kergejõustikuliidu ja Spordiürituste Korraldamise Klubi koostöös läbiviidava maratoni starti on laupäeva hommikul kell 9 oodata ligi 150 Eesti paremat pikamaajooksjat. Kuueringiline eksklusiivne jooksutrass kulgeb mereäärsel promenaadil, olles inspireeritud möödunud aasta Doha maailmameistrivõistluste maratonirajast. Esmakordselt on Eesti meistrivõistluste raames kavas ka Tallinna meistrivõistlused maratonijooksus. 

Meeste maratonimeistrivõistluste ajalugu algas juba aastal 1927 ja saabuvad meistrivõistlused on järjekorras 83-ndad. Senise hooaja põhjal peaks peasoosikuteks meistrimedalitele olema Dmitri Aristov, Raido Mitt, Raivo Alla, Rauno Jallai, Janar Juhkov, Ülari Kais ja Kristo Reinsalu.

Naiste EMV maratoni ajalugu algab 1982. aastal ja käesolevad on 39-ndad meistrivõistlused. Naiste paremikust on mitmesugustel põhjustel rohkem puudujaid, esikoha pärast heitlevad eeldatavalt Kaisa Kukk ja Marion Tibar. Medalite eest lähevad kindlasti heitlema veel Klarika Kuusk, Marika Turb, Kristel Vallaste.

Otseülekande link: https://www.youtube.com/watch?v=SqOt6cWAcx0 

Eesti ja Tallinna meistrivõistlused maratonijooksus 2020

Eesti meistrivõistlustele registreerunute nimekirjadega saab tutvuda SIIN.

Ajakava

7.00 – Võistluskeskus avatud
9.00 – Start 42,195 km
13.00 – Autasustamine

Jooksutrass kulgeb Tallinnas Reidi tee ja Pirita tee kergliiklusteedel ning Pirita tee ühistranspordirajal. Nagu aastatagustel maailmameistrivõistlustel Katari pealinnas Dohas, läbivad jooksjad kuuel korral seitsmekilomeetrise ringi ning finišeerivad seejärel 195 meetrisel lõpusirgel. Stardi-finišipaik asub Russalka mälestussamba juures uhiuuel mereäärsel promenaadil.

Boonussüsteem

Mehed/Naised

I koht1000 €
II koht600€
III koht400€

Eesti jooksmise toetusfondi eripreemia 1920 €

1920. aastal võitis eestlane Jüri Lossmann Antverpeni olümpiamängudel maratonijooksus ajaga 2:32.48,6 hõbemedali. Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu World Athletics punktitabeli järgi on see võrdne 790 punktiga. Naiste samaväärne aeg on 3:07:57.

Nii meeste kui naiste vahel, kes ületavad Eesti meistrivõistlustel 2:32:49 (mehed) ja 3:07:57 (naised) läheb jagamiseks 1920€.

Kõik EMV lõpetajad saavad Tallinna Maratoni osavõtumedali ja T-särgi.

Loe lisaks

Akrediteerimised meediaväljaannetele, fotograafidele tuleb teha e-mailil jooks@jooks.ee.

Laupäeval 12. septembril antakse kõigile akrediteeritud fotograafidele, meediaväljaannetele stardimaterjalide jagamise telgist vest, käepael ja mask millega on võimalik saada finišialasse.

Lisainfo:
Mati Lilliallik
Tallinna Maratoni peakorraldaja
5213331
mati@jooks.ee

Kadi Möller
Tallinna Maratoni sekretariaadijuht
56939393
kadi@jooks.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST