Laupäeval toimub traditsiooniline Tallink Maijooks

Laupäeval toimuv Tallink Maijooks pakub liikumisrõõmu tuhandetele naistele ning meelelahutust kõigile, kes Tallinna Lauluväljakule tulemas on. Kuna nädalalõpuks on oodata päikselist ja sooja ilma, siis on oodata viimaste aastate osavõturohkeimat Maijooksu.

Sel laupäeval, 18. mail Tallinna Lauluväljakul toimuvale regiooni suurimale naiste liikumissündmusele Tallink Maijooksule käib aktiivne registreerimine. Hetkeseisuga on osalejaid kirja pannud juba üle kaheteistkümne tuhande. Internetilehel www.jooks.ee saab kuni reede õhtuni registreerida seitsmekilomeetri pikkusele jooksu-, käimise- või kepikõnnidistantsile.

Alates kolmapäevast, 15. maist, on Tallinna Lauluväljaku esimesel korrusel avatud Maijooksu sekretariaat, kust osavõtjad saavad välja võtta oma stardinumbrid ning saab veel laupäevasele Maijooksule kirja panna. Samas on müügil ka äsjavalminud kevadiselt rõõmsad liblikamotiiviga T-särgid ja Maijooks 30 juubeliraamatud. Kõigile registreerijatele kehtivad märkimisväärsed hinnasoodustused.

Sekretariaat on avatud kolmapäevast reedeni kell 10.00-19.00 ning laupäeva hommikul enne kell 14.00 toimuvat Tallink Maijooksu starti.

Laupäeval kell 11 Lauluväljaku Mere värava lähistel toimuvatele Mesikäpa Lastejooksudele soovitavad korraldajad aja paremaks planeerimiseks lapsed eelregistreerida ürituse kodulehel: http://www.jooks.ee/et/maijooks/lastejooksud

Kell 12.30 algab suurejoonelise “Tallink 30 kontsertshow”, kus astuvad üles superstaarisaates tuntust kogunud Sissi ja Eesti laulul publiku südameid murdnud Stefan. Kohal on tantsutrupp Showstoppers ja DJ Nrike.

Kell 13.40 oodatakse maijooksulisi stardikoridoridesse, sest enne starti toimub Tallink Fitness soojendusvõimlemine asjatundlike treenerite eestvedamisel. Kell 14.00 antakse ühisstart Lauluväljaku Mere väravast seitsmekilomeetri pikkuselejooksu-, käimise- ja kepikõnnirajale. Rajal asuvates ergutuspunktides elavad maijooksulistele täiel rinnal kaasa artistid Tallinki laevadelt, lõpuspurdiks antakse hoogu juurde Sportlandi ja MyFitnessi ergutuspunktides. A. Le Coq joogipunktides pakutakse vett ja värskendavat spordijooki. Kõiki lõpetajaid ootab arvukate Maijooksu toetajate ja koostööpartnerite poolne kingikott, unikaalne medal ning traditsiooniline laevareisi superpakkumine Tallinkilt.

Samal ajal, kui naised on rajal, töötab Lauluväljakul meestehoid, kus meestel jagub tegemisi terveks päevaks. Meestehoius on laias valikus sportlikke aktiviteete ja meelelahutust. Peale omavahelist sportlikku mõõduvõtmist saab ka lihtsalt pikutada ning ajakirju sirvida või üllatada jooksult tulnud kaasat uue soenguga. Meeste peamine ülesanne sel päeval on aga naistele kaasa elada ja ergutada.

Maijooksu ajal on Tallinna Lauluväljakul traditsiooniliselt avatud tervisemess, kus on arvukalt esindatud spordi- ja vaba-aja kaupade pakkujad, tutvuda saab mitmete tervisetoodete ning -teenustega, kohal on tervisliku toidu pakkujad, registreerida saab tervisespordiüritustele ja müügil on eritellimusena valminud unikaalsed jooksusärgid. Maijooksu tervisemessil pakutavaga saab tutvuda siin: http://www.jooks.ee/et/maijooks/expo

Päeva lõpetab traditsiooniline kevadkontsert, mille peaesineja on seekord Ott Lepland.

Arvestades suurt osalejate arvu, tasub Maijooksule tulla aegsasti. Mõistlik on auto koju jätta ning sõita kohale ühistranspordiga või tulla tervisliku päeva puhul üldse jalgsi. Saabuda võib ka jalgrattaga, sest Lauluväljaku Mere värava juures on avatud rattaparkla. Kui siiski tullakse autoga, peab jälgima liiklusreguleerijate märguandeid ning parkima selleks ettenähtud parklates ja parkimiskohtadel Pirita teel või Eesti Näituste parklas. Maijooksu rajale parkimine on rangelt keelatud.

Maijooksuaegse liiklusinfo leiab lingilt: http://www.jooks.ee/et/maijooks/liiklusinfo

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST