Laupäeval toimub Eesti suurim naiste liikumissündmus

LHV Maijooksule on registreerinud juba üle kümne tuhande liikumisharrastaja. Tegevusi ja meelelahutust jagub kõigile, kes sel laupäeval Tallinna Lauluväljakule tulevad.

Laupäeval, 20. mail toimuvale Eesti populaarseimale naiste liikumissündmusele on käimas hoogne registreerimine. Suursündmuse erinevatele distantsidele on registreeritud juba enam kui kümme tuhat liikumisharrastajat.

Internetilehel www.jooks.ee saab kuni reede õhtuni kirja panna seitsmekilomeetri pikkusele jooksu-, käimise- või kepikõnnidistantsile ning kolmekilomeetrisele Rimi tütarlastejooksule.

Alates tänasest on Tallinna Lauluväljaku peahoone esimesel korrusel avatud LHV Maijooksu sekretariaat, kust osavõtjad saavad välja võtta oma stardinumbrid. Sekretariaat on avatud neljapäevast reedeni, kell 10.00-19.00 ning laupäeva hommikul enne jooksude starte.

Laupäeval kell 11.30 Lauluväljaku peaareenil algavatele Limpa Lastejooksudele soovitavad korraldajad aja paremaks planeerimiseks lapsed eelregistreerida ürituse kodulehel: http://www.jooks.ee/et/maijooks/lastejooksud

Kell 11 starditakse Tallinna Lauluväljaku Mere alleelt kolmekilomeetri pikkusele Rimi tütarlastejooksule. Kell 13.00 antakse samast paigast start seitsmekilomeetri pikkusele LHV Maijooksu põhidistantsile, kus võib osaleda nii joostes, käies kui kepikõndi tehes. Valida saab ajavõtuga ning ajavõtuta distantside vahel.

Jooksu- ja käimisrajad viivad Maijooksul osalejad lauluväljaku ja Maarjamäe ümbruses kulgevatele teedele ja terviseradadele. Enne starte toimub MyFitness soojendusvõimlemine asjatundlike treenerite eestvedamisel. Rajal antakse maijooksulistele hoogu juurde ergutuspunktides. Kõiki lõpetajaid ootab toetajate poolne kingikott, ainulaadne seemnemedal ning traditsiooniline laevareisi pakkumine Tallinkilt. Lisaks pilootprojektina jagatavatele uudsetele osavõtumedalitele rakendatakse Euroopa rohelises pealinnas Tallinnas toimuval LHV Maijooksul keskkonnasõbralike ürituste juhiseid ning on taas kasutuses korduspakendite ettevõtte Ringo Eco korduskasutatavad sööginõud ning joogitopsid.

LHV Maijooksu ajal on Tallinna Lauluväljakul traditsiooniliselt avatud tervisemess, kus on esindatud spordi- ja vaba-aja kaupade pakkujad, tutvuda saab tervisetoodete ja -teenustega ning registreerida tervisespordiüritustele. Üle mitme aasta on taas avatud ka ülipopulaarne meestehoid.

Päev kulmineerub autasustamise ja traditsioonilise kevadkontserdiga, kus esineb Karl-Erik Taukar Band.

Arvestades suurt osalejate arvu, tasub kohale tulla aegsasti. Mõistlik on auto koju jätta ning sõita kohale ühistranspordiga või tulla tervisliku päeva puhul üldse jalgsi. Saabuda võib ka jalgrattaga, sest lauluväljaku Mere värava juures on avatud rattaparkla. Kui siiski tullakse autoga, peab jälgima liiklusreguleerijate märguandeid ning parkima lubatud kohtades. Tasuta saab sõiduki parkida Eesti Näituste suures parklas.

Maijooksuaegse liiklusinfo leiab lingilt: http://www.jooks.ee/et/maijooks/liiklusinfo

Eesti suurimale naiste liikumissündmusele LHV Maijooksule saab veel täna ja homme registreerida internetilehel www.jooks.ee ning laupäeval Tallinna Lauluväljakul asuvas sekretariaadis.

Lisaks tähistatakse Maijooksu raames Laste Kergejõustikupäeva. Selle puhul viivad Eesti Kergejõustikuliidu treenerid läbi Laste Kergejõustiku töötoa, mille käigus on lastel võimalik kergejõustikuga tutvust teha. Proovile saab end panna hoota kaugushüppes, tõkkejooksus, teivashüppes ning täpsusviskes. Kõik töötoa läbijad saavad auhinnaks diplomi. Laste Kergejõustiku ala asub Limpa lastejooksude raja juures.

Lisainfo:
Mati Lilliallik
LHV Maijooksu peakorraldaja
+3725213331
mati@jooks.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST