Laupäeval toimub 42. jooks ümber Ülemiste järve

Laupäeval, 30. augustil toimub Tallinna veepuhastusjaamas 42. jooks ümber Ülemiste järve. Start 14 km pikkusele ringile ümber Ülemiste järve antakse kell 12 veepuhastusjaama territooriumil, Järvevana tee 3. Ülemiste jooks kuulub ühtlasi 2014 DFDS Järvejooksude sarja ja on selle viimane, 4.osavõistlus. Varem on sarja raames joostud ümber Harku järve, Pühajärve ja Saadjärve.

Jooks ümber Ülemiste järve pakub jooksusõpradele unikaalse võimaluse kord aastas joosta ümber tallinlaste joogivee allika. Lisaks tavadistantsile toimub Ülemiste järve jooksu raames 5,1 km pikkune metsajooks ning kõigi jooksusõprade kõrval on stardijoonele oodatud ka käijad ja kõndijad, sest mõlemal distantsil võib harrastada kepikõndi. Kõik järvejooksu lõpetajad saavad traditsioonilise medali.

DFDS Järvejooksude sarja üldvõidule pretendeerivad enne Ülemiste jooksu Sergei Tšerepannikov ja Priit Lehismets. Sergei minutiline edu peaks olema piisav. Ülemiste jooksu võidumõtetega lähevad aga kindlasti rajale Priit Aus, kes suvel tuli Eesti meistriks 3000 m takistusjooksus ning peale pikka võistluspausi avastardi tegev Viljar Vallimäe.
Naistest läheb sarja liidrina rajale Evelin Talts, kellele pakuvad kindlasti tugevat konkurentsi Kaisa Kukk ja Olga Andrejeva.

Jooksupäeva avavad  Mumuu lastejooksud kuni 12 aasta vanustele lastele. Lapsed saavad end kirja panna enne starti ja osalemine lastele on tasuta. Kõige nooremad alustavad kell 11.00. Igale lapsele antakse finišis ka kohuke ja maasikajook.
Skypark toob lastele atraktiivse seiklusraja. Lastele on ka põnevad veeteemalised tegevused Tilgu ja Pipiga.

Lisaks jooksmisele saab kohapeal tutvuda ka tallinlaste joogivee allikaga – Ülemiste Veepuhastusjaamaga. Ülemiste jooksu toetaja on AS Tallinna Vesi korraldab jooksupäeval, 30.augustil kell 11.00 – 14.30 ka Tallinna Veepuhastusjaama lahtiste uste päevad. Põnevatel ekskursioonidel on võimalik tutvuda joogivee valmimisega.

Viimane võimalus end registreerida 42. jooksule ümber Ülemiste järve on 2 tundi enne starti Tallinna Veepuhastusjaamas, Järvevana tee 3.
Ülemiste Veepuhastusjaam asub aadressil Järvevana tee 3. Täpse kaardi leiate kaardilt .

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST