Laupäeval Tartus peetava olümpiapäeva patroon on Kelly Sildaru

Laupäeval, 19.septembril toimub Tartus Tamme staadionil TV 10 Olümpiastarti 49. hooaja finaaletapi raames olümpiapäev. Kell 10 algaval olümpiapäeval saavad igas vanuses huvilised end proovile panna erinevatel spordialadel, kohtuda olümpiasportlastega ning avastada Tokyo suveolümpiamängude telki. Üritus on tasuta.

Olümpiapäeva patrooniks on freestyle-suusatamise maailmameister, noorte olümpiavõitja Kelly Sildaru. Tallinna Saksa Gümnaasiumi 12. klassi õpilasena kutsub Sildaru spordisõpru proovima erinevaid alasid – suusahüppeid, laskesuusatamist, BMX-rattakrossi, sumomaadlust, karated, kendot, korvpalli, käsipalli ja jalgpalli.

Sildaru sõnul avardab olümpiapäeval pakutavate alade mitmekülgsus silmaringi. “Ise olen hästi palju erinevaid spordialasid proovinud. Olen korvpallitrennis käinud, mulle meeldib lumelauaga sõita ja golfi mängida. Koolis olen tegelenud suusatamisega, kergejõustikuvõistlustel olen osa võtnud 60 meetri jooksus, pikamaajooksus, palliviskes ja kaugushüppes,” ütles Sildaru.

Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Spordi-ja Olümpiamuuseumi alal saab kohtuda erinevate sportlastega, uudistada järgmisel aastal toimuva Tokyo suveolümpiamängude maskotte ja meeneid, mõõta oma reaktsioonikiirust, vaadata harivaid multifilme, lahendada ristsõnu ja mõistatusi. Ühtlasi saab end proovile panna olümpiarõngaste mängus, kõigi osalejate vahel loositakse välja põnevaid olümpiateemalisi auhindu. Paralümpiakomitee pakub võimalust proovida elemente erinevatelt paraspordialadelt – tandemjooksus juhendatakse osalejaid spetsiaalse nööri abil, ratastoolis vigursõidus tuleb sooritada erinevaid manöövreid ning ratastoolikorvpallis

Tamme staadionil toimub lastevõistlus nendele, kes veel TV 10 Olümpiastarti võistlustel osaleda ei saa (sündinud 2010-15). Kaugushüppe ja 60 meetri jooksu tulemuste põhjal saadud punktid liidetakse ja punktide alusel pääsevad kaheksa paremat tüdrukut ja kaheksa paremat poissi võistlema peaareenil toimuvale 60 m jooksule. Iga osaleja stardinumbrit kaunistavad olümpiarõngad ning kõik osavõtjad saavad auhinna. Lastevõistlus algab kell 9.30, võistlusele on vajalik eelregistreerimine SIIN.

Olümpiapäev tugineb kolmele sambale: olümpiaväärtused, aktiivne liikumine ja uute spordialade avastamine. Olümpiapäevaga tähistatakse nüüdisaegse olümpialiikumise algust 1894. aastal, kui Pariisis Sorbonne’is kiideti ühehäälselt heaks Pierre de Coubertini ettepanek hakata taaskorraldama olümpiamänge ja asutati Rahvusvaheline Olümpiakomitee.

TV10 Olümpiastarti finaaletapi avatseremoonia toimub laupäeval Tamme staadionil kell 11. Liidrikohal on esimeses grupis peale nelja etappi Tartu Tamme Kool, kes kogunud 23687 punkti. Järgnevad 23178 punktiga Rakvere Reaalgümnaasium ja 21253 punkti kogunud Luunja Keskkool. Teises grupis jätkab liidrikohal Orissaare Gümnaasium/Tornimäe põhikooli ühendvõistkond, kel on nelja etapiga koos 18171 punkti. Teisel kohal paikneb Laupa Põhikooli/Imavere Põhikooliühend võistkond 16304 punktiga ning kolmandale positsioonile on tõusnud Avinurme Gümnaasium 115431 punktiga.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST