Laupäeval selguvad Narvas Eesti meistrid poolmaratonis

Viimastel aastatel on kujunendud traditsiooniks, et Eesti meistrid poolmaratonis selgitatakse Narva Energiajooksul. Selle võistusega lõppeb tinglikult maanteejooksjate esimene – kevadsuvine poolaasta.

Meestest on kohal suurem osa meie maanteejooksu paremikust. Peasoosik Roman Fostile on Narva jooks viimane tõsisem start enne MM-maratoni eelse treeningtsükli alustamist. Tema eesmärgiks on joosta korralik tulemus. Nagu eelnevad aastad on näidanud, on Narvas võimalik joosta kiireid aegu. Romani kibedaim konkurent peaks taas olema Ibrahim Mukunga, kellelt ta soovib kindlasti võtta revanši viimaste kaotuste eest. Mukunga Eesti meistrivõistluste arvestuses ei stardi. Eesti meistrivõistluste arvestuses peaksid olema teised peamised medalipretendendid Sergei Tšerepannikov, Priit Lehismets ja Ivar Ivanov.

Naistest on paremikust mõned jooksjad erinevatel põhjustel puudu, peasoosik esikohale on MM-maratoniks valmistuv Lily Luik. Temale suudavad tõenäoliselt pakkuda tugevamat konkurentsi Kaisa Kukk, Anu Teppo, Grete Tõnne ja Moonika Pilli.

Eesti meistrivõistluste stardinimekirjad

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST