Laupäeval selguvad Elvas Eesti meistrid lühikeses krossijooksus

Laupäeval, 25. aprillil selgitatakse Elvas järjekordsed Eesti krossijooksumeistrid. Esimene kevadine üle-eestiline jooksuvõistlus annab ülevaate hetkeseisust ja jooksjate valmisolekust hooajaks.
Meistrivõistlustel osalevad noorjooksjad alates B-klassist. Täiskasvanutel toimuvad meistrivõistlused lühikesel  distantsil (4km), pika distantsi (ca 12 km) Eesti meistrivõistlused toimuvad tavapäraselt 1. mail 86. Suurjooks ümber Viljandi järve raames.

Vaatamata sellele, et mitu paremikku kuuluvat  jooksjat  viibivad USAs treening- ja võistluslaagrites ning maratoonarid keskenduvad pigem pika krossi meitrivõistlustele, tõotavad põnevad tulla nii meeste kui naiste jooksud. Meestest on peasoosikud meistritiitlile eeldatavalt Eesti U23 koondise liige Andi Noot (Tartu SS Kalev) ja Priit Aus (Treeningpartner), neile konkurentsi pakkumas tiitlikaitsja Sergei Tšerepannikov (Treeningpartner). Naistest on peafavoriit taas Jekaterina  Patjuk (TÜ ASK), kes teeb suvise hooaja avastardi. Teised tõenäolisemad medalipretendendid on kevadel head vormi näidanud Kaisa Kukk (Treeningpartner), Eesti U23 koondise liige Birgit Pihelgas (individuaalvõistleja) ja Kelly Nevolihhin (Rakvere KJK ViKe).

Võistlused algavad kl 13. Võistluste ajakava leiab Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt.

Eesti murdmaajooksu meistrivõistluste stardinimekirjadega (23.04 kl 10:00 seisuga) saab tutvuda SIIN.

Eesti kesk- ja pikamaajooksjaid toetab Selver Eesti Linnajooksud.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Tallinna Sadam, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Vichy Vivasport.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.