Lahkus Endel Pärn

ENDEL PÄRN

26.IV 1947 – 26.II 2018

Eesti kergejõustikku on tabanud ootamatu lein, katkes tegusa jooksutreeneri Endel Pärna elulõng. Kolm oma ala valitsevat jooksumeistrit – Liina Tšernov, Kaur Kivistik, Andi Noot – kaotasid toimeka juhendaja. Nädalapäevad tagasi Eesti talvistel meistrivõistlustel pälvitud järjekordne treenerimedal jäi Endel Pärnale pikal sporditeel viimaseks.

Tuntus saabus varakult. Aleksander Tšikini andeka hoolealusena hiilgas Endel nii NSV Liidu  noorte- kui juunioride võistlustel. México olümpiamängude künnisel Jaan Jürgensteini juhendamisel astus ta 3.45,0-ga 1500 meetris Mart Vildi jälgedes, NSV Liidu meistrivõistlustel finišeeris viiendana. Lõpetanud TRÜ Kehakultuuriteaduskonna ja treeneriametis jätkates pani ta end proovile ka pikamaajooksus, Eesti meistrivõistlustel jõudis pjedestaalile kõigil kesk- ja pikamaajooksudistantsidel 800 meetrist maratonini. Samas ampluaas juhendas ka õpilasi, kellest tuntumad Raivo ja Rein Puurits, Lilja Nevvonen, Ille Kukk, Sergei Ustintsev, Harri Uustalu, Enn Sellik, Tiidrek Nurme…

Enam kui tosina parematest eluaastatest alates 1986-ndast pühendas Endel Pärn Saaremaale, olles Kuressaare staadioni, staadionihoone ja –hotelli rajajaid ning direktor, 1997 – 98 ka kergejõustikuklubi Saare esimees. Kümme viimast aastat treenis Endel Pärn Tartu kalevlasi.

Koostas Erlend Teemägi.

Eesti Kergejõustikuliit avaldab Endel Pärna lähedastele sügavat kaastunnet.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST