Kuu aja pärast stardib legendaarse võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 44. hooaeg

Täna, 3. novembril Sportlandis toimunud võistlussarja TV 10 olümpiastarti 44. hooaja tutvustusel olid kohal mitmed sporditipud, kes ise omal ajal sarjas kaasa lõid – olümpiavõitja Gerd Kanter, ujumises 27 Eesti rekordit püstitanud Martin Liivamägi, Eesti edukaim suusahüppaja Kaarel Nurmsalu ja Eesti naiste korvpallikoondise mängija Kerttu Jallai.

Võistlussarjas osalenud sportlased väärtustavad eriti just võistlussarjast saadud kogemusi, häid sõpru ning ahvatlevat auhinnalauda. „Kergejõustik annab väga hea mitmekülgse põhja, ükskõik, mis alaga hiljem edasi minna. Eesmärgiks võiks olla rohkem noori võistlustele – olgu see siis kergejõustik või ujumine,“ arvas ujuja Martin Liivamägi. Sarja rekordiomanik ning täna koos Margit Kalki ja Johanna Ilvesega uue hooaja särke esitlenud Hans-Christian Hausenberg hindab samuti TV 10 olümpiastarti sarja kõrgelt: „Sain sarjast uusi tutvusi – mu parimad sõbrad on sarjas osalenud kaksikvennad Sander ja Martin Moldau. Ka auhinnalaud oli väga muljetavaldav – võitsin sealt jalgratta ja rulluisud“. Korvpallur Kerttu Jallai tõi välja, et võistlussarjas sai võistelda ka praeguste teiste alade tippudega: „Võistlesin näiteks koos Grit Šadeikoga. Päris uhke tunne on!“

Olümpiavõitja Gerd Kanter osales omal ajal TV 10 võistlussarjas eelkõige maakondlikel etappidel, kuid jõudis korra ka üleriiklikule etapile: „Seal õnnestus mul ennast kavalalt ka kaamera ette sättida. Mitte et ma oleks tollal veel nii hästi võistelnud, aga olin õigel ajal õiges kohas, kui Marko Kaljuveer lastelt arvamust küsis.“ Kanter rõhutas, et nii TV 10 Olümpiastarti sarjas kui ka teistes võistlussarjades edukalt osalemiseks on oluline, et noortele oleks loodud sobivad treeninguvõimalused: „Kaugema nurga koolides neid võimalusi alati pole“.

TV 10 Olümpiastarti sarja juba aastaid toetanud peasponsori Kalev tegevjuht Kaido Kaare avaldas lootust, et võistlussari kestab veel pikalt-pikalt: „Kalevi esindajana on mul äärmiselt hea meel sellises auväärt ettevõtmises kaasa lüüa ja õlg alla panna. Kalev jagab sarjaga samu väärtushinnanguid ning koos aitame kaasa noorte sportlikele eluviisidele.“

TV 10 Olümpiastarti 44. hooaja esimene üle-Eestiline etapp toimub 6. detsembril Tartus. ERRi erisaade hooaja esimesest etapist läheb eetrisse juba järgmisel päeval, 7. detsembril algusega kl 20.00 ETV2-s. Maakondades läheb võistlus lahti juba novembris – 24. novembril toimub Pärnu Hansahallis Pärnumaa esimene etapp.

Koolivõistkondade registreerimine legendaarse noorte kergejõustikusarja TV 10 Olümpiastarti 44. hooajale kestab kuni 10. novembrini. Registreerimiseks tuleb saata täidetud võistkondade registreerimisleht (http://www.ekjl.ee/tv10os/voistlussarja_info) e-posti aadressile reg@ekjl.ee.

1971. aastast Eesti Televisiooni sporditoimetuse ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv kergejõustikusari on maailmas ainulaadne noortesporti propageeriv võistlus ja vanim saatesari Eestis. Võistlussarjast on jõudnud olümpiale: Gerd Kanter, Rasmus Mägi, Mikk Pahapill, Aleksander Tammert, Andrus Värnik, Andres Raja, Ksenija Balta, Kaire Leibak, Marek Niit, Grit Šadeiko, Kaie Kand, Moonika Aava, Tarmo Jallai, Taavi Peetre, Marko Aleksejev, Kristjan Rahnu, Lauri Leis, Marko Turban, Anu Kaljurand, Eha Rünne, Valter Külvet, Andrei Nazarov jt.

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, joogipartner Vichy Vivasport ning toetajad Nike, Acme, Skypark, Sportland, Orbit, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Olümpiakomitee.

Lisainfo, kalender, statistika ja muu info TV 10 Olümpiastarti kodulehel – http://www.ekjl.ee/tv10os.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST