Kutmani mälestusvõistlustel näidati säravaid tulemusi naiste sprindis ja kõrgushüppes

Foto: Hendrik Osula/TÜASK

Tartu Ülikooli spordihoones 2. veebruaril peetud 9. Martin Kutmani mälestusvõistluste säravaimad tulemused tehti naiste sprindis ja kõrgushüppes.

Koroonaviiruse leviku tõttu ilma publikuta ja ainult Eesti kergejõustiklaste osavõtul peetud 9. Martin Kutmani mälestusvõistlustel võisteldi kokku seitsmel alal. Igal alal oli stardis kuni kuus Eesti kergejõustiklast.

Võistlusõhtu põnevaima vaatemängu pakkus naiste kõrgushüpe, milles nii Lilian Turban (SK Elite Sport) kui Elisabeth Pihela (Audentese SK) püstitasid 1.86m ületamisega isikliku tippmargi. Pihela sai selle tulemusega enda nimele ka Eesti alla 18aastaste tippmargi. Kõrgushüppe kolmas oli Marite Ennuste (TÜASK)  1.71 meetriga.

Naiste 60m jooksus tegi sisehooaja avastardi Õilme Võro (KJK Lõunalõvi) ja võitis jooksu 7.36 sekundiga. Teiseks jooksis end Karoli Käärt (TÜASK) 7.48 sekundiga ning kolmandaks tuli Kristi Saua (KJK Lõunalõvi) 7.56 sekundiga.

Naiste 60m tõkkejooksu võitis Diana Suumann (TÜASK) 8.26 sekundiga alistades nelja sajandikuga Kreete Verlini (SK Fortis). Naiste 400m jooksus sai 54.58 sekundiga ülekaaluka võidu Marielle Kleemeier (Tartu SS Kalev). Naiste teivashüppe võitis Marleen Mülla (KJK Vike)ületades 3.91 meetrit. Naiste kaugushüppes võidutses Tähti Alver (Nõmme KJK) 6.25-ga meetriga ning kolmikhüppe võidu viis koju Merilyn Uudmäe (Audentese SK) 12.94 meetriga ning oli sellega vaid kolm sentimeetrit parem oma klubikaaslasest Darja O’Konnel Broninist (Audentese SK).

Meeste võistlusõhtu täht oli Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev), kes võttis võidu nii 60m jooksus ajaga 7,98 sekundit kui ka kaugushüppes tulemusega 7.67. Kaugushüppes jäi temast ainult kolme sentimeetri kaugusele Jaak Joonas Uudmäe (Audentese SK). Meeste kõrgushüppes ületasid nii Karl Lumi kui Kristjan Tafenau (KJS Sakala) 2,07 meetrit. 60 meetri jooksu võitis Tanel Visnap (SK Maret-Sport) ajaga 6.87 sekundit ja 400 meetri jooksus võidutses Lukas Lessel (SK Elite Sport) joostes ainsana alla 50 sekundi ning sai ajaks 49.59.

9. Martin Kutmani mälestusvõistluse peakorraldaja Liis Roose sõnul läksid võistlused hoolimata keerulisest ajast korda. „Sportlasena tean, kui oluline on võistlusteks vajaliku atmosfääri loomine. Ma usun, et saime sellega sel keerulisel ajal hakkama ja see on hea stardiplatvorm, et tulevikus Martin Kutmani mälestusvõistused uuele tasemele viia,“ sõnas Roose.

Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi juhatuse esimehe Gert Prantsi hinnangul andis võistlus sportlastele indu juurde. „Loodan, et võistlus andis sportlastele seda mida vaja, et treenimisse indu juurde saada. Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi panustab jätkuvalt igas vanuses kergejõustiklaste arengusse ja soovime, et tulevikus näeme veel rohkem tartlasi Kutmani mälestusvõistlusel häid tulemusi tegemas,” ütles Prants.

Võistlusõhtu pildigalerii Facebookis

Lisainfo:
Liis Roose
+372 5692 9893
liisroose@hotmail.com

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST