Mitmed kergejõustiklased võistlesid Soomes Motonet GP-l

Neljapäeval, 10. juunil osalesid Soomes Espoos Motonet GP nimelisel kergejõustikuvõistlustel mitmed Eesti sportlased. Keiso Pedriks, Laura Maasik, Karl Erik Nazarov ning Rasmus Kisel parandasid isiklikke rekordeid.

Kevadel head hoogu näitav Keiso Pedriks lõpetas 110 m tõkkejooksu eeljooksu ajaga 13.88 ning jooksis siis tund hiljem finaalis aja 13.72, mis on viie sajandiku võrra kiirem tema eelnevast rekordist. Finaalis jäi eestlane neljandaks, jooksu võitis norrakas Vladimir Vukicevic ajaga 13.43. Eesti kõigi aegade edetabelis on 27-aastane Pedriks jätkuvalt teisel kohal, ent Tarmo Jallai 2006. aastal joostud rahvusrekord (13.62) jääb nüüd vaid kümne sajandiku kaugusele

200 m jooksus parandas Karl Erik Nazarov enda isiklikku rekordit rohkem kui poole sekundi võrra. Aeg 21.35 andis Liivi Eeriku õpilasele neljapäeval Espoos ka võidu. Järgmise stardi teeb Nazarov pühapäeval Rootsi linnas Sollentunas.

Samuti nihutas enda isiklikku rekordit Laura Maasik, kes lõpetas 3000 m jooksu ajaga 9:33.81. Raido Miti hoolealune parandas eelnevat isiklikku rekordit rohkem kui 20 sekundit. 18 lõpetanud jooksja seas oli Maasik ainus mittesoomlane ning joone ületas ta kolmandana. Võidu võitis Ilona Mononen (9:27.55).

Keskmaajooksja Rasmus Kisel parandas samuti enda isiklikku rekordit kui lõpetas 800 m A-jooksus ajaga 1:49.15 ning sai sellega viienda koha. B-jooksus saavutas esikoha Karel-Sander Kljuzin, kes lõpetas jooksu ajaga 1:54.02. Naiste 800 m A-jooksus sai teise koha Kelly Nevolihhin (2:06.91) ja neljanda koha Helin Meier (2:08.46).

Diana Suumann lõpetas 100 m tõkkejooksu eeljooksu ajaga 13.57 ning Kreete Verlin jooksis eeljooksus aja 13.73 ning mõlemad eestlannad pääsesid finaali, kus Suumann viiendaks (13.47) ja Verlin seitsmendaks (13.72) jäid.

Samuti oli võistlustules kettaheitja Kätlin Tõllasson, kes sai tulemusega 51.56 seitsmenda koha.

Kaugushüppaja Tähti Alver sai Soomes tulemuse kirja vaid enda esimeselt hüppelt, kui maandus 5.85 peal. Pärast seda astus Alver kahel korral üle ning jättis siis võistluse varakult katki.