Kultuuriminister olümpia avamise eel: olümpiaideaalid peavad jääma püsima

Kultuuriministeeriumi pressiteade
5. august 2016

Kultuuriminister Indrek Saar suundus neljapäeva, 4. augusti õhtul Vabariigi Valitsuse esindajana Rio de Janeiros toimuvatele XXXI suveolümpiamängudele. Saare sõnul väärib kõigi olümpianormi täitnud eesti sportlaste pingutus tunnustustust juba praegu. Minister naaseb Riost 13. augustil.

Kultuuriminister osaleb tänasel mängude avatseremoonial ja läheb toetama eesti sportlaste võistlusi. „Meie sportlaste pingutus väärib juba praegu tunnustust. Kui tehtud töö olümpiastardis maksimaalselt realiseerida suudetakse, on medaliriikide hulka jõudmine võimalik. Eesti spordile ja kogu meie riigile tähendaks see suurt tähelepanu ja au,“ rääkis Saar enne Riosse sõitmist.

Minister lisas, et võistlus medalite nimel peab olema jäägitult kooskõlas olümpia ideaalidega. „Sama sõnumit kannab pöördumine, mille on praeguseks allkirjastanud 20 Euroopa riigi spordivaldkonna eest vastutavad ministrid.
Doping on suurim oht nende ideaalide püsimisele ning maailma spordiorganisatsioonid peavad tegema kõik endast sõltuva, et aus konkurents oleks kaitstud,“ rääkis Saar.
Pöördumist saab lugeda siin <https://kum.dk/fileadmin/KUM/Documents/Nyheder%20og%20Presse/Pressemeddelel
ser/2016/European_ministers_of_sport_issue_anti.pdf> .

Saar rõhutas olümpiamängude mõtte laiemat tähendust igaühele meist ning viitas uuringutele, mille kohaselt harrastab praegu liikumist veidi alla poole Eesti elanikest. „See on üle Euroopa Liidu keskmise, aga jääb kaugele maha Põhjamaade näitajatest. Tippsportlaste eeskuju innustab sportima ja seeläbi soodustab igati seda, et me oleksime liikuvamad ja elaksime pika elu tervena. Samast eesmärgist on kantud ka Kultuuriministeeriumi algatused, näiteks valitsuses arutlusel olev seadusemuudatus, mis 2018. aastast vabastab tööandjad töötajatele tehtavad tervisekulutused erisoodustusmaksust,“ lisas kultuuriminister.

Indrek Saar jääb olümpialinna 13. augustini, pärast seda esindab spordivaldkonna eest vastutavat ministeeriumi olümpialinnas kuni mängude lõpuni Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST