Ksenija Balta jäi olümpial tulemuseta

Foto: Tairo Lutter/EOK

Ksenija Balta kaugushüppaja karjäär lõppes Tokyo olümpial õnnetu katkestamisega, kui jäi kvalifikatsioonvõistlusel nullile.

Balta esimene hüpe väga pikaks ei osutunud ja lisaks astus 34-aastane sportlane üle. Kahest järgmisest katsest ta vigastuse tõttu loobus.

“Tundsin end soojendusel hästi ning läksin täiega hüppama. Võistlusel jäi hoojooksu viimane samm kitsaks. Krooniline hüppajapõlv lõi jälle välja. Tagasi kõndides oli juba astudes valus. Olümpiakülla tagasi jõudes tegime kohe külmaravi,” kommenteeris Balta ERR-ile

Kvalifikatsiooninormi (6.75) ületasid kaheksa kaugushüppajat, neist paremad olid serblane Ivana Spanovic (7.00) ja sakslanna Malaika Mihambo (6.98).

Edasi said ka maailma hooaja edetabeli kolm paremat ehk nigeerlanna Ese Brume (6.76) ning ameeriklannad Tara Davis (6.85) ja Brittney Reese (6.86). Viimasena viis lõppvõistlusele tulemus 6.60.

Naiste kaugushüppe TULEMUSED

Tokyo olümpial vigastuse tõttu tulemuseta jäänud kaugushüppaja Ksenija Balta tunnistas pärast võistlust Eesti ajakirjanikele, et jätab oma põhialaga hüvasti, ent kavatseb sportlaskarjääri jätkata. Kuula Balta usutlust ERR-ile peale võistluspäeva