KOOLITUS | Coaching Distance Running Educational Clinic

Detsembri alguses on Eestisse tulemas 3-5 liikmeline Ameerika Ühendriikude kestvusjooksu treenerite ja sportlaste grupp, kes soovivad edasi anda oma oskuseid ja ideid noorte kestvusjooksjate treenimiseks – eriti sisetingimustes. Selle raames toimub 10. detsembril Tallinnas koolitus “Coaching Distance Running Educational Clinic”.

Seminar toimumisaeg: laupäev, 10. detsember kell 11:00-16:00
Koht: selgub peale registreerimistähtaja lõppu (Audentese spordihall/Lasnamäe Kergejõustikuhall)

Koolituse eesmärk: aidata Eesti treenereid just noorte kestvusjooksu treeningute paremaks korraldamises. Kuna enamus treenerid ei ole spetsialiseerunud ainult kestvusjooksule, siis on eesmärk anda neile selleks vajalikud tööriistad (eriti sisetingimustes treenimiseks).
Plaan on jagada jooksu spetsiifilist informatsiooni tervikliku sportlase (keha, vaim, hing) vaatenurgast. Keskendutakse ja tutvustatakse nüansse, mis võiksid anda suurema kasuteguri sportlase arenguks. (Treenerite omavaheline koostöö ja sportlaste treeningrühma ülene koos treenimine)

Seminari ülesehitus:

  • Loeng – Kestvusjooksu treeningute võimalikud süsteemid ja ülesehitused – kuidas koostada treeningplaan ja kuidas seda monitoorida
  • Praktiline osa – Kuidas kestvusjooksu treeningut kohandada välitingimustest sisetingimustesse talve perioodil (1/4 – 1/3 aastast treenitakse sisetingimustes)
  • Loeng – Vigastuste ennetamine ja nendest taastumine kestvusjooksu sportlastel (kaasa arvatud koormuse kasvatamine, koormuse hindamine, periodiseerimine jne)

Treenerid:

Koolitus toimub inglise keeles!

Osalustasu 30€ (sisaldab lõunasööki)
Registreerimine hiljemalt 5. detsembriks aadressil: https://forms.gle/dng5vHGCvuK3jsX19

PS! Plaan on teha ka erialased treeningud ja kohtumised sportlaste ja treeneritega (7.-9.12) Pärnus, Tartus ja Tallinnas.

Lisainfo:
Kristel Berendsen
EKJL saavutusspordi juht

kristel@ekjl.ee
+372 5289062