Konverents ja arutelu “Laste huvide kaitse spordis”

Eesti Akadeemiline Spordiliit

21. märtsil korraldab Eesti Akadeemiline Spordiliit koostöös Eesti Noorsootöökeskusega Tartus Dorpati konverentsikeskuses konverents laste huvide kaitsest spordis ja dokumentide „Spordis alaealiste huvide kaitse ja üleminekute Hea Tava“ (koos lisadega) arutelu. Konverents algab kell 13.00 ja lõpeb kell 16.00, ca kell 14.15-14.45 on planeeritud vaheaeg, kus osalejad saavad veel mõtteid koguda, et pärast vaheaega saaks iga soovija oma mõtteid avaldada.

Konverentsil tuleb kõne alla lisaks dokumendis olevate probleemsete kohtade esiletoomisele ja vajalike täienduste tegemisele kindlasti ka kõige üldisemad probleemid laste ja noorukite spordis nii koolis kui treeningutel.

Erilise tähtsuse omandab konverents seoses sellega, et praegu on Haridus- ja Teadusministeeriumis ettevalmistamisel noortevaldkonna arengukava aastani 2020 ja Kultuuriministeeriumis spordi arengukava aastani 2020. Need mõlemad dokumendid peaksid sisaldama laste ja noorukite osa liikumisharrastuses ja spordis, kusjuures oleks loogiline, et nad ka omavahel oleksid kooskõlas.

Sellest kuidas me lapsed ja noored teevad sporti, oleneb suurel mitte ainult tippsportlaste tervis, vaid ka suurel määral kõigi praeguste laste füüsiline ja vaimne tervislik seisund täiseas.

Esinejate nimed saavad teatavaks nädal enne konverentsi algust.

Lisatud on ka sel vastavad dokumendid, mida tahetakse veel sel kevadel heaks kiita:
Juhend laste sporditegevuse korraldajatele (PDF), Juhend lapsevanematele (PDF), Dokument HEA TAVA (PDF).

Sissepääs on vaba kõigile, kohvilaud on 12.30-13.00 ja konverentsi lõppedes.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST