Kolm Eesti kergejõustiklast võistleb NCAA meistrivõistlustel

5.-8. juunil toimuvad USA üliõpilaste hooaja tähtsaimad võistlused – NCAA meistrivõistlused. Eugene’s Hayward Field staadionil on võistlustules ka kolm Eesti kergejõustiklast.

NCAA üliõpilasmeistrid selguvad samal staadionil, kus kaks aastat tagasi peeti kergejõustiku maailmameistrivõistlusi.

Esimese eestlasena alustab võistlust teivashüppaja Eerik Haamer (South Dakota ülikool), kes tuleb starti Eesti aja järgi ööl vastu neljapäeva kell 3:00. Sel hooajal on ta ületanud kõrguse 5.42, millega ta kvalifitseerus NCAA meistrivõistlustele. Haameri isiklik rekord 5.61 on püstitatud 2021. aastal.

Kevin Sakson (Iowa ülikool) on sel hooajal kettaheites oma isiklikku rekordit parandanud juba üle kahe meetri ning tema parim tulemus 59.64 on heidetud aprillikuus. 60 meetri joont asub ta jahtima ööl vastu laupäeva kell 3:35.

Meeste kolmikhüppes kvalifitseerus NCAA meistrivõistlustele Viktor Morozov (Illinois ülikool). Oma isikliku rekordi 16.45 püstitas ta möödunud aastal U20 vanuseklassi Euroopa meistriks tulles. Sel aastal on tal sisehooajast ette näidata tulemus 15.92 ning väljas on seni parim tulemus 15.83. Morozov asub võistlustulle ööl vastu laupäeva kell 4:20.

Naiste seitsmevõistluses kvalifitseerus võistlema ka Pippi Lotta Enok, kuid kerge seljavigastuse tõttu otsustas ta siiski Eugene’s võistlemisest loobuda ning valmistuda järgmisteks võistlusteks.

Võistluste ajakava ja live-tulemused on leitavad SIIN.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST