Kohtunikud peavad eksamile minema

Käes on järjekordne suveolümpiamängude aasta, mis kergejõustikukohtunikele on muuhulgas ka teadmiste täiendamise ja kontrollimise aastaks. Kõik praegused kohtunikulitsentsid kaotavad  31. detsembril  2020. a kehtivuse, mistõttu tuleb need käesoleva aasta jooksul uuendada.

Kergejõustikukohtunikud, kelle litsents on 1. jaanuariks 2021. a uuendamata, kustutatakse kohtunikeregistrist ja neil kaob kuni litsentsi taastamiseni kohtunike maksuvaba  kuluhüvitise saamise õigus. Praegu kehtivat A, B ja C litsentsi omavatel kohtunikel, kes 31. detsembriks litsentsi ei uuenda ja registrist kustutatakse, alandatakse litsentsi taastamisel seda ühe astme võrra.

Kohtunikulitsentsi uuendamiseks tuleb läbida täiendkoolitus ja ära teha kohtunikueksam. Täiendkoolituse pikkuseks on  minimaalselt kaks loengutundi. Eksamil tuleb etteantud vastusevariantidega testil saada 20-st võimalikust vastava litsentsi omandamiseks kehtestatud arv punkte. Rahvuskategooria A-litsentsi taotlejad peavad lisaks testile lahendama etteantud ülesande ja vastama litsentseerijate suulistele küsimustele.

Eesti Kergejõustikuliit koos kohtunikekogu juhatusega pakub kõigile maakondadele ja liikmesklubidele võimalust kergejõustikukohtunike täiendkoolituse  ja litsentseerimise läbiviimiseks A, B ja C litsentsi omavatele või taotlevatele kohtunikele. Selleks moodustas EKJL-i kohtunikekogu juhatus vastava töörühma, kuhu kuuluvad Ergo Kilki, Arvi Kirsioks, Andres Piibeleht, Allan Pilt, Lauri Puolokkainen, Margus Randaru ja Peeter Randaru.  Kohtunike täiendkoolitusi ja algõpet D ja E litsentsi taotlemiseks võivad peale enda litsentsi uuendamist läbi viia ja eksameid vastu võtta kõik A ja B litsentsiga kohtunikud.

Täiendkoolitus on kõigile osavõtjatele tasuta. Lektorite sõidukulud kannab EKJL. Kontaktisik täiendkoolituste korraldamiseks on Peeter Randaru (peeter.randaru@gmail.com, mob 5365 3242).

Edukat litsentseerimisaastat!

EKJL kohtunikekogu

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST