Kestvusalade alarühma vastutava treeneri eelvaade hooajale

Kestvusalade vastutav treener Toomas Tarm:

Pea kõik alarühma sportlased käisid talvel ja varakevadel lõunalaagrites vormi lihvimas. Peamised sihtkohad olid Keenia, Itaalia, Hispaania ja Portugal. Paljude jaoks olid avastardiks 21. aprillil toimunud Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused, kus tulemusednäitasid, et liigutud on õiges suunas.

Sportlaste eesmärgid algaval välishooajal:
Tiidrek Nurme peaeesmärgiks on Londoni OMile pääs 5000 m-s, ta üritab normi täita juunis USAs toimuvatel võistlustel. Nikolai Vedehhin, Keio Kits ja Roman Fosti on eesmärgiks seadnud Helsingi EMi 1500 m normid ning Vedehhin üritab normi ka poole lühemal maal – 800 m jooksus. Meie maratoonarid Taivo Püi ja Ilja Nikolajev on hetkel kergelt vigastatud ja jooksevad maratoni sügisel, Viljar Vallimäe on maratonis momendil esinumber, ta parandas kevadel isiklikku rekordit 4 minutiga ja on sügisel üritamas tiitlivõistluste normatiivi. Noorsooklassi sportlased Kaur Kivistik ja Allar Lamp on sellel hooajal peamisteks eesmärkideks seadnud hea esinemise oma vanuseklassi Põhjamaade meistrivõistlustel ja krossijooksu EM-il,Kivistikul ei ole võimatu ka EM normi püüdmine 3000 m takistusjooksus. Andi Noodil võib hea õnne korral õnnestuda juunioride MM normi täitmine 1500 m jooksus.

Värske Eesti murdmaajooksu meistri Jekaterina Patjuki selle hooaja peaeesmärk on Helsingi EMi normi täitmine 3000 m takistusjooksus.USAs treeniv Laura Suur on märtsis olnud veidi kimpus Achilleuse kõõluse vigastusega, kuid ka temal peaks olema ideaalse õnnestumise korral olema reaalne EM normi alistamine 5000 m jooksus – talvehooaja isiklikud rekordid 3000 m jooksus annavad eesmärgile alust. Evelin Taltsil on hooaeg alanud suurepäraselt – 15. aprillil Rotterdami maratonil joostud 2:39,18 ületab Londoni OMi maratoni B-normi peaaegu 4 minutiga. Ka õed Liina ja Leila Luik seadsid algava hooaja eesmärgiks OM i B normi alistamise, kuid väikesed tagasilöögid kevadel lükkasid tiitlivõistluste normi täitmise ilmselt sügiseks. Igal juhul on naiste maratonis toimunud muljetavaldav areng ja lisaks eelmainitutele on veel mõned potensiaaliga naisjooksjad silmapiiril.

Alarühma eesmärgiks nn. suurtele tiitlivõistlustele oleks 2 jooksjat OMile (praegu 1 normitäitja) ja 3-4 jooksjat EMile(praegu 1 normitäitja). Lisaks soovime lähetada sügisel toimuvale poolmaratoni MMile 2-4 jooksjat ja hilissügisesele krossijooksu EM ile vähemalt 6 jooksjat. Noorsooklassi selle aasta tähtaim võistlus on Põhjamaade MV, kus osaleb ka kindlasti 3-4 jooksjat.

Alarühma prioriteediks on anda võimalikult suurele hulgale jooksjatele võimalus osaleda rahvusvahelistel ja tiitlivõistlustel.