Kergejõustikunoored jagavad meistrimedalid

6.-7. veebruaril toimuvad Eesti A- ja B-klassi meistrivõistlused, kus kergejõustikunoored selgitavad Balti maavõistlusele sõitva noortekoondise.

Viimaste aastate rekordilised, ligi 600 osavõtjaga 45 klubist, Eesti A- ja B-klassi talvised meistrivõistlused on kergejõustikunoortele katsevõistluseks 12. märtsil Lätis Kuldigas toimuvate Balti noorte maavõistluse rahvuskoondise selgitamiseks. Samuti on oodata täiendusi tänavu esmakordselt toimuvate U18 Euroopa meistrivõistluste (Tbilisi, Gruusia 14.-17.07.2016) koondise kandidaatide ridadesse

Balti maavõistluse koondisesse pääsevad maavõistlusel kavas olevate aladel Eesti meistrivõistluste kaks parimat. Suvise noorte EM-i koondise kandidaatide hulgast asuvad nädalavahetusel starti neidudest Zarina Netšiporuk (Audentese SK) – kaugus- ja kolmikhüppes; Marite Ennuste (Kuusalu SK) – kaugus- ja kõrgushüppes ning kuulitõukes; Lishanna Ilves (KJK Vike) – 60m, 60m tõkkejooksus ning kaugushüppes; Lisa Lannusalu (KJK Vike) – kuulitõukes; Katre Sofia Palm (Saue KJK) – kõrgushüppes, 60m ja 60m tõkkejooksus; Margit Kalk (Tartu SS Kalev) – 60m, 60m tõkkejooksus ning teivashüppes. Noormeeste ridades Aleksandr Savitski (Tallinna SS Kalev) – kuulitõukes; Mihkel Holzmann (KJK Vike) – 300m jooksus; Jakob Ristimets (SK Altius) – 60m ja 60m tõkkesprindis; Vitali Rubenkov (NPSK Narvic) – kaugus- ja kolmikhüppes; Erki Mitman( Haapsalu KJK) – kaugus- ja teivashüppes ning kuulitõukes.

Stardis on veel mitmeid perspektiivikaid kergejõustikunoori, kellelt võib oodata märgatavat arenguhüpet ning lisa noorte EM koondise kandidaatide ridadesse.

Lisaks säravate tulemuste ootusele A-klassi sportlaste hulgast jälgime huviga ka B-klassis võistlevate kergejõustiklaste edenemist. Suvel ootab ka B-klassi parimaid omaealiste Balti maavõistlus, mis seekord toimub kodusel Rakvere staadionil. 2017. aastal püüavad aga tänased B-vanuseklassi sportlased koondisekohta Euroopa noorte olümpiafestivalile Ungaris.

Tänu Audi Eestile saab B-vanuseklassi esikolmik lisaks Eesti meistrivõistluste medalitele ka täiendavad auhinnad. „Audi Eestil on hea meel jätkata ka sel hooajal B-vanuseklassi Eesti meistrivõistluste toetamisega. Loodame, et esikolmikule välja pandud  auhinnad innustavad noori sportlasi spordiga veelgi enam tegelema ja püüdlema kõrgemaid eesmärke,“  ütles Audi Eesti tegevjuht Peeter Tiitson.

Võistluste ajakava leiab siit
Võistlejate stardinimekiri asub siin
Võistluste tulemused ilmuvad ekjl.ee kodulehe avalahel  

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee. Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST