Kergejõustikuliit lähetab noorsoo EMile 17 sportlast

Eesti Kergejõustikuliit lähetab 11.-14. juulil Soomes, Tamperes toimuvatele Euroopa noorsoo (U23) meistrivõistlustele 17 sportlast. Koondise esinumbrina asub starti 400m tõkkejooksja Rasmus Mägi.

Euroopa noorsoo meistrivõistlustel on stardis 20-22-aastased kergejõustiklased. Rasmus Mägi on oma vanuseklassi Euroopa hooaja edetabelis 400 m tj ajaga 49,51 serblase Emir Bekrici järel teisel kohal. Mitmevõistleja Maicel Uibo asub Tamperes starti kaugushüppes, kus hoiab 7.82-ga edetabelis 11. kohta. Kõrgushüppaja Eleriin Haas ja takistusjooksja Kaur Kivistik mahuvad oma alal 20 parima kergejõustiklase hulka olles hooaja edetabelis vastavalt 18. ja 19. kohal. Üle pika aja on rahvusvahelisel tiitlivõistlusel stardis ka teatemeeskond – 4x100m jooksus asuvad Eesti au kaitsma Richard Pulst, Markus Ellisaar, Timo Tiismaa ja Kaspar Mesila.

Koondis noorsoo EM-il Tamperes:

MEHED
100m: Richard Pulst, 200m: Markus Ellisaar, 3000m tak j: Kaur Kivistik, 400m tj: Rasmus Mägi, kõrgushüpe: Tanel Reismann ja Mikk Meerents, kaugushüpe: Maicel Uibo ja Henrik Kutberg, vasaraheide: Martin Lehemets, odavise: Martin Saar, 10-võistlus: Karl Robert Saluri, 4x100m: Richard Pulst, Markus Ellisaar, Timo Tiismaa ja Kaspar Mesila.

NAISED
100m: Diana Suumann, kõrgushüpe: Eleriin Haas, kettaheide: Kätlin Tõllasson, odavise: Linda Treiel.

Võistkonna juhina sõidab Tamperesse Marko Aleksejev, treeneritest Taivo Mägi, Valter Espe, Ants Kiisa, Harry Seinberg, Reijo Jokela ja Tõnu Kaukis.

Võistluste ajakava leiab SIIT
Võistluste ametlik koduleht – www.tampere2013.fi/

Eestlased on seni kaheksa korda toimunud Euroopa U23 meistrivõistlustelt võitnud 6 medalit. 2011. aastal võitsid Grit Šadeiko seitsmevõistluses ja 2005. aastal Mirjam Liimask 100 m tõkkejooksus kuldmedali. Nendelt võistlustelt on hõbemedali koju toonud kümnevõistleja Indrek Turi ja sprinter Argo Golberg 2003. aastal ning kuulitõukaja Taavi Peetre 2005. aastal. Pronksmedali võitis 2001. aastal odaviskaja Moonika Aava. Sama võistlus oli ka olümpiavõitja Gerd Kanteri esimeseks rahvusvaheliseks tiitlivõistluseks 2001. a, mil ta saavutas 5. koha.

Järjekorras kümnendad Euroopa U23 meistrivõistlused toimuvad 9.-12. juulini 2015.a Tallinnas Kadrioru staadionil.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Tallinna Sadam, Tallinna linn, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Saku.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST