Kergejõustikuliidu juhatus kinnitas Superliiga koondise

Eesti Kergejõustikuliidu juhatus kinnitas reedel, 21. juunil Eesti koondise järgmisel nädalavahetusel Tallinnas toimuvaks Euroopa mitmevõistluse karikavõistluste superliiga võistluseks. Kaheksaliikmelisse koondisesse kuuluvad seitsmevõistlejad Grit Šadeiko, Mari Klaup, Terje Kaunissaar ja Karol Rahuoja ning kümnevõistlejad Mikk Pahapill, Kaarel Jõeväli, Hendrik Lepik ja Andres Raja.

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi väljendas heameelt selle üle, et saame välja panna tugeva koondise, kus on nii mitmevõistluses juba nime teinud sportlased kui ka tulevikutegijad. Teigamägi selgitas ka juhatuse otsuse tausta: „Koondise koostamisel lähtuti 2013. a toimunud võistlustest ja mitmevõistluse alarühma vastutava treeneri Tõnu Kaukise ettepanekutest.“

Eesti koondislaste isiklikud rekordid:
Seitsmevõistlejad – Grit Šadeiko 6134 p, Mari Klaup 5743 p, Terje Kaunissaar 5147 p, Karol Rahuoja 4748 p
Kümnevõistlejad – Mikk Pahapill 8398 p, Kaarel Jõeväli 7530 p, Hendrik Lepik 7662 p, Andres Raja 8119 p

Euroopa mitmevõistluse karikavõistluste superliiga toimub Tallinnas Kadrioru staadionil 29.-30. juunil. Lisaks Eestile osalevad Valgevene, Prantsusmaa, Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa, Itaalia, Poola, Venemaa ning Ukraina võistkonnad – kokku kaheksa Euroopa parimat mitmevõistluse riiki. Piletid saadaval kohapeal.

Lisainfo kodulehel –  http://ecce2013tallinn.org.

Euroopa mitmevõistluse karikavõistluste superliigat toetavad Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Sadam, Nike, Saku ja Sebe.

Eesti Kergejõustikuliidu meediapartnerid on Kuku raadio, Delfi, Eesti Päevaleht ja Eesti Rahvusringhääling.