Kergejõustikul on uued alarühmade juhid

Eesti Kergejõustikuliidu juhatus kinnitas uued alarühmade juhid

Kiirjooksu alarühma juhiks sai Rauno Kirschbaum


Foto:Pärnu Postimees
Kirschbaum on 110m tõkkesprindis esindanud Eesti rahvuskoondist 2006. ja 2008. aasta juunioride maailmameistrivõistlustel ning 2007. aastal juunioride Euroopa meistrivõistlustel. Eesti meistrivõistlustel on ta kokku võitnud individuaalselt 11 medalit, 2012. aastal pälvinud Eesti meistritiitli.

Rauno Kirschbaum töötab 2012. aastast Pärnu Spordikoolis kergejõustiku treeneri ja õpetajana ning 2015. aastast ka Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajana. Kirschbaum on lõpetanud Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas kehalise kasvatuse ja spordi eriala, osalenud 2014. aastal Euroopa Kergejõustikuliidu Noorte Liidrite foorumil ning saanud osa muudest täiendkoolitustest.

Enne Rauno Kirschabumi juhtis kiirjooksu alarühma Valter Espe.

Hüppeaalade alarühma juhi kohale kinnitati Kristel Lääts.

Lääts on Eesti täiskasvanute kergejõustiku meistrivõistlustelt võitnud kõrgus- ja kolmikhüppes kokku 10 medalit, 2002. ja 2005. aastal pälvis ta Eesti talvistel meistrivõistlustel kõrgushüppes esikoha. Samuti võitis ta 2002. aastal talvistel Eesti mitmevõistluse MV-del naiste 5-võistluses kuldmedali. Samal aastal osales Lääts juunioride MM-il 7-võistluses, saavutades 11. koha.

Kristel Lääts on 2008. aastast Audentese SK kergejõustikutreener ning tema sportlased on nii noorte, kui täiskasvanute Eesti MV-del võitnud mitmeid medaleid. Koondise treenerina on Kristel Lääts osalenud 2013. aasta Euroopa U23 MV-del ning 2015. aasta Euroopa noorte olümpiafestivalil.

Seni oli hüppealade alarühma juhiks Toomas Klaup.

Heitealade alarühma juhina jätkab senine pikaaegne alarühma vastutav treener Ants Kiisa.

Ants Kiisa kvalifitseerus 1996. aastal kuulitõukes Atlanta olümpiamängudele, sama aasta Euroopa sisemeistrivõistlustel saavutas ta 9. koha. Eesti meistrivõistlustel on ta kuulitõukes ja kettaheites võitnud kokku 16 kulda. Treeneritööga alustas ta 1997. aastal, 2000. aastal sai ta heitealade alarühma vanemtreeneriks ning asus samal ajal töötama Audentese SK õpetajana. 1998. aastast alates on Ants Kiisa korraldanud Heitjate seeriavõistlust. Kiisa õpilased on korduvalt kvalifitseerunud noorte ja täiskasvanute tiitlivõistlustele ning saavutanud neil võistlustel kõrgeid kohti. Kiisa on ka olnud mitmetel maa-, karika- ja tiitlivõistlustel võistkonna juhiks.

Mitmevõistluse alarühma juhiks kinnitati Andres Aavik.

Andres Aavik on lõpetanud Tallinna Spordiinternaatkooli. Tulnud 1986. aastal N.-Liidu juunioride meistriks ning võitnud samal aastal N-Liidu ja Saksa DV vahelise matši. 1987. aastal olnud võidukas ka Eesti-Soome-Rootsi-Prantsusmaa vahelistel juunioride maavõistlustel.

Andres Aavik on pikalt olnud mitmevõistluse fänn, panustanud viimastel aastatel meie mitmevõistlejate kevadistes lõunalaagrites taustajõuna. Andres Aaviku tütar Suzy-Anett Aavik on Eesti noortekoondise kandidaat.

Varasem pikaaegne mitmevõistluse alarühma vastutav treener oli Tõnu Kaukis.

Kestvusjooksu alarühma juhi kohale ühtegi taotlust ei laekunud, mistõttu kuulutab Eesti Kergejõustikuliit välja uue konkursi. Konkursi tulemuste selgumiseni jätkab alarühma vastutava treeneri kohal Toomas Tarm

Alarühmade juhid kohtuvad omavahel 28. detsembril, et jagada oma nägemusi alarühmade hetkeseisust ja vajadustest ning leppida kokku tööplaanides. 

 

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST