Kergejõustiku U23 Euroopa meistrivõistlused Bergenis ei toimu

Norra Kergejõustikuliit teavitas täna, et vaatamata intensiivsetele aruteludele Kultuuri- ja tervishoiuministeeriumiga ei õnnestu neil COVID-19 tõttu saada vabastust riigis kehtivatest karantiinireeglitest ning seetõttu ei õnnestu neil 8.-11. juulile kavandatud U23 meistrivõistlused Norras Bergenis korraldada.

Hoolimata sellest, et Norra Valitsus selle nädala alguses võistluse korralduse üle nõu pidas, ei peetud võimalikuks sellele sündmusele erandit anda ega saada lõplikku vastust, millal võidakse karantiininõuded Norras tühistada. Nendes oludes oli ainus võimalus Norras toimuvad U23 Euroopa meistrivõistlused tühistada.

Lähipäevil uurib Euroopa Kergejõustikuliit võimalust leida uus võõrustaja kergejõustiku U23 Euroopa meistrivõistluste korraldajaks.

Mõistame, et seda otsust oli raske teha. Täname Norra Kergejõustikuliitu ja LOC-i kõigi jõupingutuste eest, mida nad on teinud karantiinivabastuse saamiseks, kuid ennekõike täname neid ettevalmistustöö jätkamise eest sellel väga raskel perioodil. Olen siiski väga optimistlik, et suudame leida uue võõrustaja U23 EM-i korraldajaks.


Euroopa Kergejõustikuliidu ajutine president Dobromir Karamarinov