Kergejõustiklased kogunesid ühislaagris

Eesti kergejõustikukoondislased osalesid 18.-20. novembril Käärikul kõiki alarühmi kaasaval õppe- ja treeningkogunemisel

Ühiskogunemise näol oli tegemist viimaste aastate lõikes ühe suurima ettevõtmisega, kuna viimasel ajal on õppe- ja treeningkogunemisi pigem peetud alarühmade kaupa. Seekordsele kogunemisele olid kutsutud kõik lõppenud hooaja tiitlivõistluste koondislased alates U20 vanuseklassist, samuti 2017.a. U23 EM koondislased ning teenekad Euroopa võistkondlike meistrivõistluste koondislased.

Õppe- ja treeningkogunemise eesmärgiks oli tõsta kergejõustiklaste koondise vaimu, vastastikust toetust ja ühtsustunnet. Jagada kogemusi tippudelt tippu rühkijatele, avastada tippsporti jõudmiseks määravaks saavat mõtteviisi ja elustiili. Täiendada vastastiku vigastuste profülaktilist ning sooritusvõimet tõstvat harjutusvara. Saada vastuseid küsimustele ja lahendusi probleemidele, liikuda koondisekaaslaste toel edasi uutele tõusudele. Õppida võistlustel püsima värske ja parimas võistlusvalmiduses. 

Ühiskogunemise läbiviijateks olid suures osas kiirjooksu-, hüppe- ja heitealade ning mitmevõistluse alarühma juhid. Aktiivselt ergutas sportlasi lõppenud hooaja üle juurdlema ja kogemusi jagama kergejõustikumanager ja alaliidu saavutusspordi komisjoni liige Aivar Karotamm. Treeninglaagri väärtust tõstsid kahtlemata aktiivselt kaasa löönud olümpiavõitja Jaak Uuudmäe ning mitmed teised meie ärksamad ja positiivset teotahet täis treenerid.
2016.a. OM koondislastest olid treeningkogunemisel kohal olümpiavõitja Gerd Kanter, Ksenija Balta, Jaak-Heinrich Jagor, Liina Laasma, Tanel Laanmäe, Kaur Kivisikt, Magnus Kirt.
Treeningutel ja vestlusringides said seekord eesrinde rolli Gerd Kanter, Ksenija Balta, Marek Niit ja Tanel Laanmäe. Koondislased osalesid väga aktiivselt kõigis treeningutes ja vestlusringides. Spordipsühholoogiast ning selle raames võimete realiseerimisest rääkis psühholoog Jorgen Matsi, Antidopingu teemasid avas SA Eesti Antidopingu esindaja Elina Kivinukk. Lisaks jagasid USA üliõpilasspordi kogemusi Merilyn Uudmäe ja Marek Niit.

Ühislaager teenis igati oma eesmärki ning andis head suunised järgmiste sarnaste ühiskogunemiste veelgi efektiivsemaks korraldamiseks. Tänud kõigile treeneritele ja sportlastele, kes aitasid aktiivselt kaasa ühiskogunemise õnnestumisele. 

Pilte laagrist saab vaadata SIIT.

“Mannequinchallengit” saab vaadata SIIT.