Kehtnas avati renoveeritud staadion

Foto: Siim Solman

Reedel, 17. septembril avati Kehtnas värskelt renoveeritud kergejõustikustaadion. Varasema kummiplaatidest katte asemel paigaldati 400-meetrisele ringile tartaankate, ehitati puidust tribüün ning kunstvalgus kogu ringi ulatuses. Ürituse raames toimunud 100 meetri jooksus püstitas Karl Erik Nazarov uueks staadioni rekordiks 10.77.

Avamise puhul lõikasid staadionil lindi läbi olümpiavõitja Gerd Kanter, Eestimaa spordiliit Jõud-i esindaja Priit Karjane, Kehtna vallavanem Indrek Kullam, Raplamaa omavalitsuste liidu esimees Heiki Hepner ja Kehtna kutsehariduskeskuse direktor Eero Kalberg.

Ühtlasi peeti avamise puhul ka esimene võistlus. 100 meetri jooksus võtsid teineteiselt mõõtu kuus jooksjat. Kõige kiiremat aega näitas selle distantsi Eesti meister Karl Erik Nazarov, kes väisas staadionisirge 10.77-ga. Ühtlasi oli see ka Kehtna staadioni uueks rekordiks. Teisena ületas finišijoone värske kurtide maailmameister Tanel Visnap ajaga 10.94. Kolmas oli Karl Robert Saluri, kellele mõõdeti tulemuseks 11.27.

Foto: Siim Solman

TULEMUSED: 100m jooks (tuul -0,7)
1. Karl Erik Nazarov – 10.77
2. Tanel Visnap – 10.94
3. Karl Robert Saluri –  11.27
4. Ats Kivimets – 11.39
5. Kaspar Grauen – 11.75
6. Arto Kivisild – 12.00

Nazarov kiitis Kehtna uut staadionit ning ütles, et seal on treenimiseks ideaalsed tingimused. “Eriti hea on see, et staadion on ümbritsetud metsaga ja asub kooli lähedal. Siin on tõesti head tingimused,” sõnas Nazarov. Ühtlasi lubas ta järgmistele võistlustele Kehtnasse tagasi tulla.

Saja meetri sirgel on kuus rada ning 400 meetri ulatuses on staadionil neli rada. Kaugushüppesektor tõsteti oma senisest asukohast tribüünide ette. Pidulikus avakõnes ütles Kehtna vallavanem Indrek Kullam, et loodetavasti sirgub sellelt staadionilt vähemalt üks olümpiasangar.