Kaur Kivistik, Andi Noot ja Liina Tšernov tegid USA-s hea avastardi

Kaur Kivistik, Andi Noot ja Liina Tšernov tegid pühapäeval, 4. mail välishooaja avastardi Ameerika Ühendriikides California osariigis Stanfordis Payton Jordan Cardinal võistlusel, kus jooksid korralikud tulemused, kirjutab Jooksuportaal. Noot püstitas 1500 meetri distantsil isikliku rekordi. Kolme jooksja lõpuajad annavad alust oodata neilt sel hooajal häid etteasteid.
 
Kaur Kivistik võistles 3000 meetri takistusjooksus ning sai oma jooksus teise koha ajaga 8.39,53. Tulemus annab lootust täita lähiajal Zürichi EMi norm 8.37,5. “Mind pandi aeglasemasse jooksu. Olin sellega väga rahul, kuna teadsin, et tegemist esimese võistlusega ja algus võiks aeglane olla. Jooks kulges nii, nagu lootsin,” lausus Kivistik Jooksuportaalile. Viimasel kahel ringil oli kokkuvõttes 8. koha pävinud Kivistikul veel jõudu, et mitmest konkurendist mööduda ja kerivalt lõpuni joosta. “Lõpuaeg näitab seda, et liigume õiges suunas ja laager Flagstaffis on korda läinud,” märkis Kivistik.
 
Andi Noot püstitas 1500 meetri jooksus isikliku rekordi 3.48,28. Tulemus andis talle oma jooksus 8. koha. Nooda varasem tippmark sel distantsil oli 3.52,95. Noor mees jäi jooksuga rahule, sest suutis vaatamata kiirele tempole lõpuni vastu pidada ja ärakukkumist ei olnud. “Viimastel nädalatel treeninglaagris USA-s Flagstaffis tundsin, et olen valmis kiirelt jooksma, kuigi korralik maht oli peal,” rääkis Noot Jooksuportaalile. Võistlusele pääsemine ei olnud kerge, sest normiks seati 3.44 ning tugevaid mehi palju. Kuna osa neist loobusid, õnnestus Noodal siiski starti saada. “Tahan tänada Tiidrek Nurmet, kes oma kange pealehakkamisega korraldajad ära rääkis. Algul pidin üldse “jänes” olema samas jooksus,” ütles Noot. Nurme mängis Eesti koondise peatreenerit ja suhtles korraldajatega. “Olin juba mõtetega Eestis. Võistluse eelõhtul sain teada, et pääsesin starti,” lisas Noot.
 
Liina Tšernov võistles samuti 1500 meetri distantsil, võites oma jooksu ajaga 4.18,13. “Lootsin saada kiiremasse jooksu. Kuna sisehooajal tegin ainult kaks starti ja aeg ei olnud väga hea, siis pandi mind selle aja põhjal kehvemasse jooksu. Esimese stardi ajaga olen rahul. Eestis pean veel ühe etapi enne võistlusi korralikult trenni tegema ja siis võib loota head aega,” võttis Tšernov oma esituse kokku.
nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST