Kati Ojaloo heitis Eesti rekordi, Risto Mätas täitis MM-normi

Laupäeval, 13. juunil Tallinnas toimunud Heitjate seeriavõistluse etapil sündis kolm silmapaistvat tulemust – Kati Ojaloo püstitas vasaraheites uue Eesti rekordi 67.12, Risto Mätas täitis MM-i normi tulemusega 82.06 ning Anna-Maria Orel uuendas Eesti juunioride rekordit vasaraheites – 61.80.

Eesti rekordi ligi pooleteise meetriga purustanud Kati Ojaloo rääkis, et kuna eelmise nädala trennid olid olnud kehvakesed, läks ta võistlustele eelkõige mõttega keskenduda tehnilisele sooritusele, mitte kauguse püüdmisele. „Viimased võistlused ongi rekordi püüdmise nahka läinud. Ja nüüd see siis tuli, kui kõige vähem ootasin – Eesti rekord 67.12 kohe esimesel katsel. Teine katse oli 65.75. Kolmas 63 millegagi, neljanda jätsin vahele, sest ilm muutus nii palavaks. Viies katse tuli taas üle 65 ning viimane 63 millegagi,“ kirjeldas Ojaloo.

Tema senine rekord oli tänavusel Heitjate seeriavõistluse avaetapil heidetud 65.62, samas on eelmise aastaga võrreldes on lisandunud koguni ca kaks meetrit. „Selle taga on töö, töö ja töö. Trenni on palju tehtud, jõus on palju arenetud ja kiirust on juurde tulnud,“ ütles Ojaloo.

Senine rekord kuulus Maris Rõngelepa nimele tulemusega 65.75. Pekingi MM-i normini – 70.00 –  jäi veel ruumi.

Risto Mätas võitis heitjate seeriavõistluse tänasel etapil meeste odaviske 82.06-ga. See tähendab ka jagusaamist MM-i normist, milleks on 82 meetrit. Mätasest sai sellega üheksas Eesti kergejõustiklane, kes on Pekingi MM-i normi alistanud.

Mätas märkis, et tuli tänasele võistlusele algselt ilma eriliste eesmärkideta. „Mõtlesin võtta seda kui trennivõistlust, sest viimasel ajal on olnud tehnikaga palju probleeme, nii et ei saanud väga kõrgeid ootusi seada. Kohale tulles selgus, et võistlemegi ainult kahekesi koos ühe noore mitmevõistlejaga. Tuli aga välja elu seni parim võistlusseeria. Esimene katse polnud küll suurem asi – 74 meetrit millegagi, kuid teine oli juba 81.80. Siis nägin, et täna on võimalik ära teha kõik, mis vaja. Kolmas katse lendas diagonaaltuule tõttu sektorist kahjuks välja, kuid oli kõige pikem üldse. Neljandas katse tuli 82.06 ehk MM-i norm, siis tuli juba pingelangus. Viienda astusin üle ja kuues oli üle 79. Kokkuvõttes väga positiivne ja stabiilne seeria, polnud nii juhuslik kui tavaliselt. Usun, et siit tuleb nüüd uus kindlus ja energia ka edaspidiseks,“ rääkis Mätas.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST