Kanter pääses MM-il lõppvõistlusele

 

Kanter pääses MM-il finaali

4.-13. augustini Londonis toimuvatel kergejõustiku maailmameistrivõistlustel jõudis Eesti kettaheitjatest lõppvõistlusele Gerd Kanter.

Olümpiavõitja Gerd Kanter heitis B-grupis ja kuigi alustas ebaõnnestunud heitega, sai teisel katsel kirja korraliku tulemuse 63.61, mis eestlase 12 parema sekka viis. Ka kolmas katse ebaõnnestus ja mõõtmisele ei kuulunud. Nii näitas olümpiavõitja taas, et on suurvõistluste mees, kellele saab laupäeval kell 21.25 algavas finaalis kaasa elada.

B-grupis näitas pikimat kettakaart leedulane Andrius Gudžius – 67.01, jamaikalane Fedric Dacres sai kirja 64.82 ja rootslane Simon Pettersson 63.69. Finaali nimekiri.

Kvalifikatsiooni A-grupis võistelnud Martin Kupper sai parima katsena kirja 62.71, mis andis tugevas konkurentsis 10. koha. Finaaliuks jäi seekord suletuks, ent konarliku hooaja kiuste tegi Kupper MM-il korraliku etteaste.

Parimana pääses A-grupist finaali rootslane Daniel Stahl, kes heitis koguni 67.64. Sakslane Robert Harting sai teisena kirja 65.32 ja Piotr Malachowski kolmandana 65.13.

Võistluste ajakava (Eesti aegadega) on leitav Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt. Tulemusi näeb IAAF-i kodulehelt.

MM-ist näitab otseülekandeid ERR.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Kalev, Audi, Tradehouse, Värska Vesi, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee. Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

 

Lisainfo:

Kristel Berendsen

Koondise juht

tel: 528 9062

kristel@ekjl.ee

 

 

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST