Kanter, Mägi ja Haas on Eesti aasta sportlaste nominendid

Eesti Olümpiakomitee (EOK) kodulehel on 1. detsembrist avatud hääletuskeskkond, kus kõik spordisõbrad saavad osaleda Eesti 2014. aasta nais- ja meessportlase, võistkonna ning treeneri valimisel.

Aasta meessportlase tiitlile kandideerivad Gerd Kanter ja Rasmus Mägi, aasta naissportlase tiitlile Eleriin Haas, aasta treeneri tiitlile Indrek Tustit, Anne ja Taivo Mägi.

EOK presidendi Neinar Seli hinnangul tõotab intrigeerivaks kujuneda aasta meessportlase hääletus. „Erinevalt mõnest varasemast aastast, kus enam-vähem võis ennustada, kes võiks aasta meessportlaseks tulla, siis tänavu ei julgeks küll kedagi suveräänseks liidriks pidada,“ ütles Seli.

Spordiaasta edukamad selgitatakse välja rahvahääletuse, spordiajakirjanike ning spordialaliitude häälte põhjal. Spordisõbrad saavad www.eok.ee hääletada kuni 21. detsembrini 2014.

Laureaadid kuulutatakse välja 27. detsembril Nordea Kontserdimajas toimuval galaõhtul „Spordiaasta tähed 2014“. Spordiaasta pidulikust lõpetamisest teeb algusega kell 21.30 otseülekande ETV.

Eestis on aasta sportlasi valitud juba 80 aastat, esimeseks aasta sportlaseks valiti 1933. aastal kaugushüppaja Nikolai Küttis. Alates 1955. aastast on parimate valimine olnud järjepidev traditsioon, mida on aja jooksul täiustatud: 1967. aastast valitakse eraldi aasta mees- ja naissportlast, 1969. aastal lisandus aasta võistkond ning 1988. aastal treener.

Eelmisel, 2013. aastal pälvisid kõrgeimad tunnustused ja Kristjani-nimelised auhinnad vehklejad Nikolai Novosjolov, Julia Beljajeva, epeenaiskond kooseisus Erika Kirpu, Irina Embrich, Kristina Kuusk ja Julia Beljajeva ning maadlustreener Henn Põlluste.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST