Kalamees oli Euroopa Sprindifestivalil 8., Kutman 13.

Itaalias Rietis toimus 5.-7. oktoobril U16 vanusele Euroopa Sprindifestival, kus Eestit esindas kaks TÜ/ASK klubi sportlast – Marit Kutman ja Karl August Kalamees.

Mõlemad Eesti noored sprinterid osalesid 80 m jooksus. Kalamees sai laupäeval eeljooksust edasi A-finaali ajaga 9,41, Kutman jooksis välja aja 10,30 ning pääses B-finaali.

Poiste A-finaalis sai Kalamees ajaga 9,52 8. koha, Kutman jooksis tüdrukute B-finaalis välja aja 10,39 ning oli sellega B-finaali 5. ja kokkuvõttes sai 13. koha. Eesti võistkond 80 m sprindis jagama 8.-10. kohta.

Noori oli treenerina toetamas Harry Lemberg, kelle sõnul oli festival heaks rahvusvaheliseks kogemuseks. “Hea võistluskogemus noortele, lihtsalt ajaliselt polnud võistlus kõige sobilikum, kuna meie noortel on juba käsil valmistumine uueks hooajaks. Rieti teeb sama võistluse järgmisel aastal uuesti ja kui ajaliselt jääb samasse perioodi, siis kindlasti tuleb seda treeningetevalmistuses arvestada. Lõuna-eurooplastel on hooaeg teisiti üles ehitatud, siin toimusid samal ajal ka Itaalia U16 meistrivõistlused,” võttis juhendaja võistluse kokku.

“Marit tegi jalale haiget ja see rikkus tema jooksu teise poole,” lisas Lemberg tänase Kutmani finaali kohta.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST