Kaisa Kukk ja Dmitri Aristov krooniti Eesti maratoni meistriks

Fotod: Marko Mumm/EKJL

Tallinna maratoni nädalavahetuse raames selgitati Eesti meistrid maratonis. Naistest triumfeeris möödunud aasta hõbemedalinaine Kaisa Kukk 2:44.46-ga ja meestest uue isikliku rekordi 2:30.55-ga Dmitri Aristov.

Täna hommikul kell 9 Tallinna Lauluväljakult startinud 42,195 kilomeetri pikkusele Eesti maratoni starti oli üles antud ligi 50 maratoonarit ning kogu Tallinna maratonile tuhatkond osavõtjat.

Tänu viimastel kilomeetritel tehtud lõpuspurdile võitis tänavu Tallinna Maratoni Keenia jooksja Ibrachim Mukunga Wachira ajaga 2 tundi, 30 minutit ja 43 sekundit. Üldarvestuses teisena lõpetanud Dmitri Aristov (Treeningpartner), aga võitis esmakordselt maratonijooksu Eesti meistritiitli uue isikliku rekordi 2:30.55-ga.

Eesti meistrivõistluste hõbemedali ja Tallinna maratoni kolmanda koha võitis Aleksander Kulešov (Treeningpartner), kelle finišiajaks mõõdeti 2:34.39. Eesti meistrivõistluste pronksmedal riputati kaela jooksuklubi Sarma esindajale Ando Õitspuule, ajaga 2:35.35.

Tallinna meistrivõistluste arvestuses olid kolm kiiremat Aleksandr Kulešov, Kristjan Melikov ja Sergei Rjabõškin.

Eesti meistriks ja Tallinna maratoni üldvõitjaks naiste maratonis krooniti 2020. aasta hõbemedalinaine Tartu Spordiselts Kalevi jooksja Kaisa Kukk. Enn Selliku näpunäidete järgi treeniv sportlane võIdutses tulemusega 2 tundi, 44 minutit ja 46 sekundit. Nii üldarvestuses kui Eesti meistrivõistluste arvestuses saavutas teise koha Kadiliis Kuiv (SK Prorunner) 2:48.52-ga. Pronksmedali teenis klubikaaslane Anne-Ly Palm ajaga 3:02.30.

Tallinna meistrivõistluste arvestuses kuulusid esikolmikusse Kadiliis Kuiv ning Treeningpartneri klubi jooksjad Maris Heinaru ja Mari Boikov.

Üle poole maa liidrikohal jooksnud Jekaterina Patjuk oli sunnitud tervislikel põhjustel katkestama.

Laupäeval toimunud Tallinna maratoni pooldistantsil võidutsesid Helena Peik ja Tiidrek Nurme

Eesti esistaier võidutses poolmaratonis ajaga 1:05.39. Nurme järel tuli teiseks lätlane Janis Viskers, lõpetades ajaga 1:05.42 ja kolmandana koha võitis Leonid Latsepov 1:05.49-ga. Esikümnesse mahtus kokku seitse eestlast.
Naiste arvestuses pälvisid eestlannad kolmikvõidu. Poolmaratoni võitis Helena Peik, kes sai kirja aja 1:24.11, teisena ületas finišijoone Kelly Nevolihhin 1:25.09-ga ja kolmandaks tuli Helen Bell ajaga 1:26.20.

Laupäeval joosti ka Tallinna maratonil sügisjooks, kus kümne kilomeetri distantsi kiireim oli naistest Liina Luik ja meestest Kaur Kivistik.

Eesti rekordiomanik takistusjooksus võidutses tulemusega 30.24. Kivistiku järel finišeeris soomlane Aki Nummela 31.17-ga ning kolmanda koha saavutas Karl Mäe, kelle ajaks mõõdeti 31.20. Esikuuikusse mahtusid veel Johannes Sikk (+1.12), Armin Angerjärv (+1.32) ja Tokyo olümpiamängudel 68. koha saanud maratoonar Roman Fosti (+1.37).
Naiste arvestuses võidutses Liina Luik ajaga 36.09, tema järel lõpetas teisena Laura Maasik 36.54-ga ning kolmas oli lätlanna Santa Viskere ajaga 37.37.