Kadrioru staadionil algas TV 10 Olümpiastarti sarja finaalvõistlus

Ainulaadse võistlussarja 45. hooaeg kulmineerub esmakordselt parimate noorte mitmevõistluse finaali, vilistlaste ja sõprade kokkutuleku ning spordimessiga.

Mitmevõistlejad alustasid just kahepäevast finaali, mille parim 9-võistleja teenib Valter Külveti mälestusauhinna,  edukamad koolid aga preemiasummad ja kastiga Kalevi magusat.

Kell 15.00 avavad ERR-i, EKJL-i, EOK-i esindajad suure spordimessi, kus on väljas 30 erinevat spordiorganisatsiooni.

Kell 18.00 toimub spordikuulsuste ja muusikute osavõtul pidulik avamine ning vilistlaste kokkutulek, peetakse põnev meeste 4 x 100 meetri teatejooksu duell Eesti täiskasvanute ja juunioride koondiste vahel.

Finaaletapil võistleb 176 noorsportlast 50-st koolist. Võistkondadega pääsesid lõppvooru 20 kooli:

·     Suured koolid (üle 250 õpilase põhikooli osas): Elva Gümnaasium, Jõgeva Põhikool, Kadrioru Saksa Gümnaasium, Kose Gümnaasium, Kuusalu Keskkool, Peetri Kool, Pärnu Mai Kool, Rakvere Gümnaasium, Rakvere Reaalgümnaasium, Valga Põhikool, Viljandi Jakobsoni Kool, Viljandi Kesklinna Kool, Viljandi Paalalinna Kool ja Võru Kesklinna Kool

·     Väikesed koolid (alla 250 õpilase põhikooli osas): Haljala Gümnaasium, Käina Kool ja Emmaste Põhikool, Orissaare Gümnaasium, Osula Põhikool ja Sõmerpalu  Põhikool, Parksepa Keskkool, Ääsmäe Põhikool ja Kernu Põhikool

Tüdrukute noorem vanuserühm võistleb kuuevõistluses, vanem kaheksavõistluses ning poiste mõlemal vanuserühmal on kavas üheksavõistlus. 

Finaalvõistluse ajakava leiab SIIT.

Spordimess on täna Kadrioru staadionil avatud kell 15.00 – 21.00 ja sissepääs staadionile on prii. Nõu jagavad treenerid ja olümpiavõitjad, Rio koondislased, tipptasemel pallimängijad, tehnikasportlased, telenäod ja dopingukütid.
Rohkem infot leiab spordimessi kohta: sport.err.ee/l/tv10 ja www.facebook.com/Olympiafann

TV 10 Olümpiastarti finaaletapi erisaade on ETV2 ekraanil pühapäeval, 19. juunil kell 19.30 – 20.30.  Saate kordused on eetris ETV2 ekraanil 20. juunil kell 12.25 – 13.25 ja ETV põhikanalil 25. juunil kell 14.50 – 15.50. Saate toimetaja ja režissöör on Anu Säärits.

1971. aastast ETV sporditoimetuse ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv kergejõustikusari on maailmas ainulaadne noortesporti propageeriv võistlus ja vanim saatesari Eestis.
Sarja vanim rekord kuulub 1975. aastast Valter Külvetile, kes suutis Abja kooli 11-aastase õpilasena hüpata kõrgust 1.70. 

Tänase seisuga on TV 10 Olümpiastarti sarjas osalenud sportlastest täitnud Rio OM-normi või juba varem olümpial võistelnud 26 kergejõustiklast: Gerd Kanter, Ksenija Balta, Rasmus Mägi, Marek Niit, Roman Fosti, Grit Šadeiko, Karl Robert Saluri, Tanel Laanmäe, Maicel Uibo, Aleksander Tammert, Andrus Värnik, Mikk Pahapill Andres Raja, Kaire Leibak, Kaie Kand, Moonika Aava, Tarmo Jallai, Taavi Peetre, Marko Aleksejev, Kristjan Rahnu, Lauri Leis, Marko Turban, Anu Kaljurand, Eha Rünne, Andrei Nazarov, Valter Külvet.

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, joogipartner Vichy ning toetajad Nike, Acme, Skypark, Sportland, Orbit, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Olümpiakomitee.

Lisainfo:

Silvi Kask
Eesti Kergejõustikuliit
517 8327

Anu Säärits
Eesti Rahvusringhääling
515 0829

 

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST