Käärikul toimus koondise ühislaager

Foto: erakogu/EKJL

Traditsiooniline Eesti Kergejõustikuliidu ühislaager toimus taas Kääriku spordikeskuses. Osalejad said end kolme päeva jooksul täiendada erinevates loengutes ja töötubades ning osaleda põnevatel treeningutel. 

Tänavu oli kutsutud sportlasi ja treenereid üle saja. Nagu Kergejõustikuliidu ühislaagrile tavaks, pakkusime nii vaimset kui ka füüsilist pingutust.

Reedel, laagri esimesel päeval jagas oma teadmisi toitumisterapeut Siret Saarsalu, kelle klientide seas on aastate jooksul olnud kõige rohkem just sportlasi. Õhtupoolikul toimus ühistreening Risto Jamnese eestvedamisel ja päeva lõpetas EKJL-i sportlaskomisjon. Team building‘u viis läbi EOK ja EKJL sportlaskomisjoni liige Annika Sakkarias ning EKJL sportlaskomisjoni liige Jaak-Heinrich Jagor. Erinevate sportlike mängude ja ühise ajurünnaku peamiseks eesmärgiks oli üksteise tundma õppimine ja ühtekuuluvustunde suurendamine. Sportlaste ajurünnakul koguti ideid kergejõustiku populariseerimiseks.

Laupäev oli laagri kõige pikem ja tihedam päev. Päeva esimeses treeningus tehti trenni vastselt renoveeritud Kääriku staadionil. Koondis jagunes alarühmade kaupa gruppidesse. Heitjad treenisid Ants Kiisa käe all, kestvusjooksjad Margus Pirksaare, kiirjooksjad Mehis Viru ja mitmevõistlejad Art Arvisto käe all.

Lõunases loengus rääkis koondise füsioterapeut Risto Jamnes spordivigastustest ning sellest, kuidas kuulata oma keha, et vältida ületreeningut ja vigastusi. Lisaks hommikusele erialasele treeningule said kergejõustiklased end õhtul proovile panna lõbusas jalgpallitrennis, mille viisid läbi endine tippmängija Indrek Zelinski ja Nike Team Sales Baltikumi müügijuht Raivo Nõmmik. Produktiivsele päevale pani punkti Timo Tarve koostatud viktoriin, mis sportlastele omaselt kulges emotsionaalselt ja võitluslikult.

Pühapäeva hommikul jagasid Sirje Lippe, Kristel Berendsen ja Berit Kivisaar alaliidu infot, rääkisid koondiste lähetustest ning treenerikutse taotlemisest. Lisaks sai sõna Eesti Olümpiakomitee alaliitude koordinaator Raido Mitt, kes rääkis olümpiamängude ettevalmistustoetustest ning sportlastest kaitseväes. Laager lõppes ühistreeninguga “Tunneta ja juhi oma keha ning abista ka kaaslast” Tartu Ülikooli võimlemise õppejõu Taavi Truija esituses.

EKJL-i saavutusspordi juhi Kristel Berendseni sõnul läks laager igati korda ja täitis oma eesmärki. “Tegemist oli palju ja hea meel on tõdeda, et laagris oli nii rohkearvuliselt osalejaid. Usun, et Kääriku uus staadion julgustas sportlastel ja treeneritel sinna ka ise pikemaks ajaks laagrisse tulema,” sõnas Berendsen. 

Ühislaagri pilte saab vaadata meie Facebooki lehel

Eesti Kergejõustikuliit tänab kõiki laagris osalenud sportlasi ja treenereid, kõiki esinejaid ja treeningute läbiviijaid!

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST