Kääriku ühislaager: põnevad trennid ja värsked mõtted

Traditsiooniline Eesti Kergejõustikuliidu ühislaager toimus taaskord Kääriku spordikeskuses ja osalejad said end kolme päeva jooksul täiendada erinevates loengutes ja töötubades ning osaleda põnevatel treeningutel. 

Esmalt said sportlased ja treenerid kuulata ja kaasa rääkida vabakutselise näitleja ja lavastaja ning Tallinna Ülikooli Tervisekäitumise ja Heaolu eriala doktorandi Loore Martma loengut “Sportlane vs näitleja – meis on rohkem ühist, kui arvata võiks”. Martma jagas oma kogemusi ja nägemust näitlejate ja lavastajate muredest, mis on paljudes aspektides sarnased sportlaste ja treenerite probleemidele. “Sain siit ise väga palju uus ideid ja huvitavaid fakte, mida oma töös edaspidi kasutada saan. Loodan, et ka kuulajad said siit mõtteid ning ideid, kuidas paremini leida endas stressisituatsioonides rahu ja kuidas oma keskendumisvõimet arendada,” sõnas Martma.

EKJLi sportlaskomisjon viis avapäeva lõpetuseks läbi interaktiivse töötoa “Teel tippu..”, kus sportlased ja treenereid arutlesid ja analüüsisid viiel erineval teemal ning millest koorus välja mitmeid uusi ideid ja mõtteid, kuidas teed tippu paremini sillutada. Töötoast ilmub ka kirjalik kokkuvõte, millega huvilised tutvuda saavad.

Lisaks traditsioonilistele kergejõustikutreeningutele said laagris osalejad kaasa teha kümnevõistluse olümpiavõitja Erki Noole läbi viidud treeningul, mis pani proovile iga sportlase ja treeneri füüsilised võimed ning tahtejõu.

Loengu jõutreeningu planeerimisest andis olümpiavõitja Gerd Kanteri pikaaegne juhendaja, maailmatasemel tipptreener Vesteinn Hafsteinsson, kes viis hiljem meie sportlastega läbi ka praktilise tehnikatrenni. 

Füsioterapeut Indrek Tustit andis loengu teemal “Teraapiat hõlmav treening”, kus rääkis vigastuste ennetamisest ja ravist treeningu raames.

Lisaks said kõik laagrisolijad end proovile panna Timo Tarve koostatud viktoriinis, mis sportlastele omaselt kulges emotsionaalselt ja võitluslikult ning võitja selgitamiseks läks tarvis lisaküsimust.

EKJLi president Erich Teigamägi andis ülevaate DNA-st (Dynamic New Athletics), saavutusspordi juht Kristel Berendsen tutvustas koondiste lähetustingimusi ning Peeter Randaru rääkis 2019. aasta võistluskalendrist, juhenditest ja tulevikus kehtima hakkavast reitingusüsteemist.

Laagri viimase treeningu viis läbi endine kergejõustiklane Asko Külmsaar Movement Tallinnast ja see lõbus ning mitmekülgne trenn sobis lõppakordiks suurepäraselt. Sai naerda, sai tantsida ja sai arendada tasakaalu, koostööd, jõudu ning koordinatsiooni.

Laagri fotosid ja videosid näeb EKJLi Instagramis ja Facebookis!

Eesti Kergejõustikuliit tänab kõiki laagris osalenud sportlasi ja treenereid, kõiki esinejaid ja treeningute läbiviijaid!

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST