Juubelihõnguline nädalavahetus meie kergejõustikupühamus

Erlend Teemägi

Eesti kümnevõistlus sai 1. juunil 100-aastaseks. Juubelihõngulised on ka jaanikuu viimastel päevadel Kadrioru staadionil aset leidvad mitmevõistluse Euroopa karikavõistlused, mis kutsuti ellu eestlaste osalusel 40 aastat tagasi – 1973.

Algatajaid ja ellukutsujaid koos Friedel Schirmeri (Saksa LV) ja teiste kaasvõitlejatega oli NSV Liidu mitmevõistluse peatreener ja treenerite nõukogu esimees  Fred Kudu. Võistlusväljal oli favoriite Fred Kudu juhitav N Liidu meeskond eesotsas Eesti kümnevõistlejatega. Poolfinaalivõidu Sofias tagasid Toomas Suurväli ja Pavel Rambak, hõbedakoha finaalvõistlusel Bonnis Toomas Berendsen ja Toomas Suurväli. Kolmanda, kahjuks kahvatuma  punktisummaga toetas Eesti kümnevõistlejaid selles meeskonnavõistluses olümpiavõitja ja maailmarekordimees Nikolai Avilov.

Tänavu Kadriorus toimuvad Euroopa mitmevõistluse karikavõistlused on 30-ndad. 1973 – 1993 võisteldi paaritutel aastatel, hiljem vaheaegadeta 2011-ndani. Olümpia-aastal 2012 EM-i tõttu juuni lõpus mitmevõistluse karikavõistlusi ei toimunud.

Eesti meeskond sinimustvalge lipu all lülitus Euroopa karikavõistluste sarja 1993, tänavu starditakse 20-ndat,  superliigas 10-ndat korda.

Kuuel korral on jõutud superliigas pjedestaalile, kolm korda karikavõitjana (2004, 2005 ja 2010). Sekka üks neljas ja kaks viiendat kohta Euroopa kõrgkonkurentsis. Eesti naiskond on võistelnud superliigas kolmel korral ja pälvinud kaks viiendat kohta.

Kadrioru staadion võõrustab mitmevõistlejaid Euroopa karikasarjas 10. korda. Tänavu stardivad mehed-kümnevõistlejad ja naised-seitsmevõistlejad esmakordselt ühise võistkonnana.

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST