JUPITER⎪20 aastat Erki Noole olümpiavõidust

28. septembril möödus 20 aastat Erki Noole olümpiavõidust. Eesti Rahvusringhääling koondas olümpiavõitja tegemistest saated kahest aastakümnest voogedastusplatvormile Jupiter, mis käsitlevad nii ajaloolist võitu Sydneys, kui ka sportlasteed laiemalt.

TULEB KÕVA MEES OLLA ⎪ Vahur Kersna intervjuu Erki Noolega 1998. aastal pärast kullavõitu kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel:

ERKI NOOL – OLÜMPIAVÕITJA ⎮ Saates näete kirevat ülevaadet Noole olulistest võistlustest, alates 1990. kuni 2000. aastani ehk kuldse hetkeni Sydney olümpial.

GÖTZISES REKORDJAHIL ⎮ Erki Nool ja maailma kümnevõistluse paremik Austria väikelinnas.

AUGUSTIVALGUS ⎮ 2003. aasta augustis möödus kaksteist aastat Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest. Sel puhul valmis Urmas Otil intervjuudesari, mis käsitles nende kaheteistkümne aasta olulisi inimesi, sündmusi ja mentaliteete. Sarja viimaseks külaliseks oli olümpiavõitja Erki Nool.

TÄHELAEV ⎮ Erki alustas oma karjääri 13-aastaselt abitu “pallipoisina”, et Sidney olümpiamängudel tõusta kergejõustiku kuningalal Olümposele. Ta on ausa ütlemisega kolme lapse isa, kes ajanud sama liini ka riigikogus. Tähelaevas oli 2010. aastal külas kümnevõistlejast olümpiavõitja Erki Nool.

SUURMEISTRID ⎮ Erki Noole dramaatiline kuldmedali teekond 2000. aasta Sydney olümpiamängudel. Üheksa tiitlivõistluse medalit pälvinud kümnevõistleja elab vaimusilmas veel kord läbi närvesöövad hetked kettaheiteringis ja analüüsib kriisiolukorrast väljamurdmise põhjuseid. Ühtlasi otsib 100 000 pealtvaataja silme all oma lapsepõlve unistuse teostanud Nool õnnelikult lõppenud võistluse sõnumit praegusele sportlaspõlvkonnale.

MIS TUNNE ON? ⎮ 20 aastat tagasi pakkus Erki Nool igale Eesti spordihuvilisele unustamatu elamuse. Hinge kinni pidades jälgised Sydney olümpiamängude kümnevõistlust sajad tuhanded eestlased. Koos olümpiavõitja Erki Noolega juhib meid ajas tagasi Helar Osila ning meenutame toonase võistluse kulgu samm-sammult. Nii mõnedki eesmärgid jäid Sydney lümpiastaadionil saavutamata, kuid oma eluunistuse täitis Nool just seal.

Kõik vided ja saated on võetud voogedastusplatvormilt Jupiter: https://jupiter.err.ee/video