Jõulumäel toimuvad murdmaajooksu Eesti karikavõistlused ja jagatakse 8 ja 12km distantside Eesti MV medalid

Laupäeval 8. oktoobril toimuvad Jõulumäel Eesti karikavõistlused murdmaajooksus. Karikavõistluste raames toimuvad ka Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused naiste 8km ja meeste 12 km distantsidel.

Karikavõistlustel võisteldakse lisaks meeste 2km ja naiste 1km distantsile veel juunioride ning A-, B- ja C- vanuseklassi distantsidel. Juunioridel on karikavõistlustel distantsivalikus vastavalt meestel 1km ja 5 km, naistel 500m ja 3km, A-vanuseklassil poistel 1km ja 3km, tüdrukutel 500m ja 2km. B-vanuseklassi jooksjad saavad valida vastavalt poisid  1km ja 2km ning tüdrukud 500m ja 1,5km distantsi vahel. Noorimas vanuseklassis on kavas poistel 1km jooks ja tüdrukutel 500m distants.

Eesti MV arvestuses on naistest startimas Rio OM-il triatlonis võistelnud Kaidi Kivioja, kellega konkureerivad meie paremikku kuuluvad pikamaajooksjad Evelin Talts, Kaisa Kukk, Olga Andrejeva ja Mari Boikov.
Meeste 12km distantsil meie tippjooksjad seekord ei osale, mistõttu on pea kõigil startijatele võimalus esikolmikusse jõuda.

 

Võistlused avatakse kell 12:45 ning viimane kavasolev distants- naiste 8km, saab stardi kell 15:05.

 

Ajakava leiab siit

 

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST