Jõulumäel tehti kokkuvõtteid möödunud kestvusalade hooajast

25.-26. oktoobril toimus Pärnumaal Jõulumäel kestvusalade hooaega kokkuvõttev laager. Eesti Kergejõustikuliidu kestvusalade vastutava treeneri Toomas Tarmi hinnangul läks laager igati korda.

Laagris osales kokku 45 inimest, kellest ca 35 olid sportlased ning kümmekond treenerit. Tavapärasest suurem oli noorte osakaal.

Loengutes oli lisaks hooaja kokkuvõtetele pearõhk vigastuste ennetamise teemal. TÜ õppejõud Mati Arend rääkis sellest, millised on peamised ülekoormusvigastuste tekkimise põhjused ja kuidas nende tõenäosust minimaliseerida. Arend tutvustas teste, mida kasutatakse ülekoormusvigastuste tõenäosuse hindamiseks ning praktilisi harjutusi süvalihastele, mis aitavad seda ohtu vähendada. Martin Mooses rääkis oma uurimistööst ning Keenia ning Eesti jooksjate sarnasustest ja erinevustest.

Mõlemal päeval tehti ka jooksutreening Jõulumäe suurepärastel krossiradadel. Laupäeval olid kavas jooksuharjutused mäkke, mille viis läbi treener Ille Kukk ning sellele järgnes kross. Pühapäeval joosti pikk jooks.

Laagri materjalid leiab SIIT.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST