Jooksuentusiastid hakkavad koostama eestlasi jooksma inspireerivat raamatut

Jooksuentusiastid plaanivad koostada kogumikraamatu „Eesti Jooksu Kullafond“, mis Eesti legendide lugusid vestes inspireeriks eestlasi jooksuga tegelema ning jagaks meie tippude tarkusi. Raamatu väljaandmiseks on oodatud kõigi toetus Hooandja keskkonnas.

Plaanitava raamatu „Eesti Jooksu Kullafond“ eestvedajaks on harrastusmaratonijooksja Kristo Reinsalu, kes tunnistas, et raamatu idee on pärit koguni tema lapsepõlvest. „Juba väikse poisina inspireerisid mind väga raamatud jooksukuulsustest. Austraalia jooksulegendi Ron Clarke’i raamatust jäi meelde põhimõte, et edu saladus on järjepidev treening. Seejärel kaevusin põhjanaabritest võhmameeste Lasse Vireni ning Paavo Nurmi raamatutesse. Samas mõtlesin kogu aeg, miks ei ole ühtki raamatut Eesti jooksjate kohta – oleksin tahtnud ammutada innustust ja jooksutarkust kodumaistelt eeskujudelt. Sellest sai alguse idee kirjutada raamat Eesti parimatest jooksjatest,“ rääkis Reinsalu.

Raamatu „Eesti Jooksu Kullafond“ eesmärk on panna igas vanuses Eesti inimesi huvituma jooksust ja pakkuda inspiratsioonisäde jooksuga alustamiseks või tõsisemaks harrastamiseks. „Ka tavalisest koduperenaisest võib saada olümpiamaratoonar, nagu tõestas 2012. aastal Evelin Talts. Miski pole võimatu, kui on inspiratsioon, tahe ja tarkused. Seda raamatus tahamegi pakkuda. Palume selleks kõigi spordihuviliste ja jooksusõprade abi Hooandja keskkonnas, et saada üheskoos selle väga vajaliku raamatu väljaandmiseks vajalik summa kokku,“ lausus Reinsalu, kes teenis ka ise mullustel Eesti meistrivõistlustel maratonipronksi.

Eestil on läbi aegade olnud palju tugevaid jooksjaid. Näiteks, Enn Sellik, kes jäi omal ajal 5000 meetri maailmarekordist vaid nelja sekundi kaugusele. Toomas Turb, kes oli 10 000 meetri maailma edetabelis 15. kohal. Pavel Loskutov, kes võitis esimese jooksjana kaks aastat järjest maineka Souli maratoni ja on parimaks näiteks, et valge mees suudab võidu joosta küll, kui õigesti treenida. Kuid kui palju me nendest tegelikult teame?

„Raamat, mis meil plaanis on, aitab leida uuesti üles meie endised tippjooksjad, et iga noor, harrastaja kui ka tipp saaks osa nende hinnalisest teadmiste- ja kogemustepagasist. Kui harrastusjooksja ainult teaks, et näiteks Hiiu staadionil askeldab temast vaevalt kiviviske kaugusel instruktorina meie üks jooksulegend Toomas Turb, siis ta võiks jätta trenni käigupealt pooleli, et minna ja paluda treeningalast nõu,“ ütles Reinsalu.

Kõik jooksusõbrad ja spordihuvilised saavad anda oma panuse kogumikraamatu „Eesti Jooksu Kullafond“ väljaandmise toetuseks Hooandja keskkonnas aadressil www.hooandja.ee/projekt/eesti-jooksu-kullafond/. Raamatu väljaandmiseks on vajalik koguda 9400 eurot. Igaüht, kes toetab Hooandjas raamatu väljaandmist, ootavad tänutäheks autasud.

Raamatusse on planeeritud põnevad ning õpetlikud lood 30 Eesti jooksutipust, nende seas Ants Nurmekivi, Pavel Loskutov, Ille Kukk, Mart Vilt, Enn Sellik, Toomas Turb, Jane Salumäe, Tiidrek Nurme jpt. Raamatu autoriteks on harrastusmaratonijooksja Kristo Reinsalu ning Jooksja ajakirja peatoimetaja Andrus Nilk. Kui raamat kogub Hooandjas vajaliku toetuse, siis on plaanis raamat välja anda käesoleva aasta lõpuks.

Raamatu koduleht Hooandjas www.hooandja.ee/projekt/eesti-jooksu-kullafond/

Lisainfo:
Kristo Reinsalu
Raamatuprojekti eestvedaja ja üks autor
Mob: 5108736
E-post: kristo.reinsalu@gmail.com

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST