Jekaterina Mirotvortseva võitis Euroopa noorte olümpiafestivalil kuldmedali!

Jekaterina Mirotvortseva ja treener Jevgeni Terentjev. Foto: EOK

Jekaterina Mirotvortseva võitis Euroopa noorte olümpiafestivalil neidude 5000 m käimises ajaga 22.26,01 kuldmedali. Võiduaeg tähistab Eesti U18, U20, U23 ja täiskasvanute rekordit.

Aeg 22.26,01 tõstis Mirotvortseva IAAFi maailma edetabelis 18. kohale, kuu aega tagasi tema enda poolt Rakveres püstitatud Eesti täiskasvanute rekordit lõi ta suisa 20 sekundiga. “Starti läksin võidumõtetega, aga ma ei saanud võidus ette kindel olla, sest konkurendid olid päris kõvad. Aga läks päris hästi ja olen oma tulemusega rahul. Võiduga muidugi ka,” rääkis lähikonkurente enam kui minutiga alistanud Mirotvortseva.

“Minu strateegia oli kohe minna esimeseks ja siis veenduda, kas jõuan oma ajas püsida. Kui algus läks kergelt, siis finišis oli juba raskem. Aga siht oli kogu aeg silme ees – üks eesmärk oli aeg ja teine eesmärk oli mitte kedagi teist ette lasta. Jõudsingi esimesena finišisse ning aja tegin ka ära – eesmärk oli 22.30 ja käisin 22.26.”

Mirotvortseva õpib Sillamäe Kannuka koolis, tema treeneriks on KJK Sillamäe Kalevis Jevgeni Terentjev. “Käimine pole Eestis väga populaarne – olen peaaegu ainuke, kes sellega tegeleb, aga mulle meeldib. Selleks, et Eestis üksi tehes võita Euroopa parimaid, on ainult üks valem: treenida, treenida, treenida,” lisas neiu.

Eesti kergejõustiklased pakkusid täna veel häid tulemusi. Eesti neidude teatenelik (Triine-Marie Land, Pippi Lotta Enok, Marit Kutman, Ann Marii Kivikas) püstitas 100+200+300+400 m teatejooksus ajaga 2.15,09 Eesti U18 rekordi.

Maria Dudareva teenis kolmikhüppe lõppvõistlusel tulemusega 12.28 8. koha.

Rasmus Roosleht pääses kettaheite lõppvõistlusele, heites 50.69.

Vaata ajakava.

Vaata kõiki tulemusi.

Noorte olümpiafestivali eesmärk on propageerida sporti ja olümpiaväärtusi, inspireerida noori spordiga tegelema ning edendada ausat mängu ja sallivust. 2019. aasta suvise Euroopa noorte olümpiafestivali programmis on kümme spordiala ja kokku jagatakse välja 298 medalikomplekti. Iga kahe aasta tagant korraldataval noorte olümpiafestivalil saavad osaleda sportlased vanuses 14-18 aastat, erinevatel aladel kehtivad erinevad vanusepiirangud. Festivalile on oodata kokku ligi 3600 sportlast-treenerit 50 riigist.

Eesti koondise erileht  https://www.eok.ee/bakuu-2019

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST