Jätkub “Aasta sportlane 2015” valimine

Spordiaasta edukamad selgitatakse välja rahvahääletuse, spordiajakirjanike ning spordialaliitude häälte põhjal. Interneti hääletuskeskkond spordifännidele asub EOK kodulehel www.eok.ee ja mis on avatud kuni 20. detsembri südaööni. Veebilehel saab teha valiku ja hääletada oma lemmikute poolt järgmistes kategooriates: Aasta meessportlane, Aasta naissportlane, Aasta võistkond ja Aasta treener.

“Aasta sportlane 2015” kandidaadid on:

Aasta meessportlane 2015 
Aasta naissportlane 2015 
Aasta võistkond 2015 
Aasta treener 2015 

 Spordiaasta laureaadid kuulutatakse välja 27. detsembril Nordea Kontserdimajas toimuval galaõhtul „Spordiaasta tähed 2015“. 

Eestis on aasta sportlasi valitud juba 80 aastat, esimeseks aasta sportlaseks valiti 1933. aastal kaugushüppaja Nikolai Küttis. Alates 1955. aastast on parimate valimine olnud järjepidev traditsioon, mida on aja jooksul täiustatud: 1967. aastast valitakse eraldi Aasta mees- ja naissportlast, 1969. aastal lisandus Aasta võistkond ning 1988. aastal Aasta treener.

2014. aastal pälvisid kõrgeimad tunnustused ja Kristjani-nimelised auhinnad:

Aasta meessportlane – kergejõustiklane Rasmus Mägi
Aasta naissportlane – vehkleja Erika Kirpu
Aasta võistkond – Epeenaiskond koosseisus Julia Beljajeva, Irina Embrich,
                           Erika Kirpu ja Kristina Kuusk
Aasta treener – kergejõustikutreenerid Anne Mägi ja Taivo Mägi

EOK presidendi Neinar Seli hinnangul oli lõppev spordiaasta põnev, pingeline ja ka saavutusterohke. „Käesoleval aastal on Eesti sportlased rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt võitnud juba 150 medalit, mis on rohkem kui kunagi varem. Spordiaasta parimate valimine kujuneb kindlasti põnevaks ja pingeliseks. Nii mõneski kategoorias on intriig õhus ja võitja ennustamine on väga keeruline. Mil määral võtavad hääletajad arvesse sportlaste ja võistkondade pakutud emotsiooni ja kui suures osas kasutatakse valiku tegemisel vaid saavutatud resultaadist lähtuvaid kalkulatsioone, saame juba kolme nädala pärast näha. Mitmed varasemad aastad on näidanud, et iga hääl loeb ja see võib lõpliku paremusjärjestuse selgitamisel osutuda äärmiselt oluliseks. Kutsun kõiki spordiaasta parimate valimisel kaasalööma,“ esitas üleskutse ja kirjeldas spordiaasta parimate valimiste raames ka paberil peetavat võistlust Neinar Seli.

Lisainfo:

Siim Sukles
Eesti Olümpiakomitee
peasekretär
E-post: siim@eok.ee
Telefon: 503 4978

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST