Järvakandi võõrustab murdmaajooksjaid

Pühapäeval, 11. oktoobril selguvad Järvakandis Eesti meistrid murdmaajooksus. Võisteldakse U14, U16, U18, U20, U23 ja täiskasvanute arvestuses, rajale tuleb ligi 300 jooksjat 29 klubist.

Kõigis vanuseklassides peetavatel murdmaajooksu meistrivõistlustel asuvad erinevatel  distantsidel võistlustulle suur osa Eesti esinumbritest. Noorsoo ja täiskasvanute klassi võistlejad stardivad ühes jooksus, mis tähendab, et noorsoo klassi kuuluvatel sportlastel on edu korral võimalus võita kaks medalit.

Erinevate vanuseklasside distantsidel asub starti ligi 300 jooksjat 29 kergejõustikuklubist ning osavõtjate poolest on arvukaimad kõige noorema U14 vanuseklassi jooksud. Noored võtavad mõõtu 1-3 km, täiskasvanud ja noorsooklassi sportlased 6 ja 10 km pikkusel krossirajal.

Nimekaimatest naisjooksjatest asuvad Järvakandis 6 km distantsil võistlustulle tänavu erinevatel distantsidel Eesti meistriteks tulnud Kelly Nevolihhin (Rakvere KJK ViKe) ja Laura Maasik (Nõmme KJK). Konkurentsi tulevad pakkuma Pille Hinn (Sparta SS), Bret Schär (Treeningpartner), Olga Andrejeva (Rapla JK) ja Maria Veskla (Sparta SS).

Meeste 10 km jooksus on peamisteks kullafavoriitideks möödunud aasta krossijooksu Eesti meister Olavi Allase (Tartu SS Kalev) ja värske poolmaratoni meister Karel Hussar (Jooksupartner). Medalimõtetega asuvad stardijoonele veel Treeningpartneri sportlased Mark Abner, Dmitri Aristov, Jaanus Kallaste, Janar Juhkov ning Ats Sõnajalg (Sparta SS), Bert Tippi (Jooksupartner), Juri Kovaljov (Audentese SK).

Jooksudistantsid: täiskasvanud ja U23 (M) 10 km; täiskasvanud ja U23 (N) 6 km; U20 (M ja N) 3 km; U18 (P) 3 km; U18 (T) 2 km; U16 (P) 2 km; U16 (T) 1,5 km; U14 (P ja T) 1 km. 

Võistlused algavad pühapäeval kl 13. AJAKAVA

Detailse stardinimekirjadega saab tutvuda SIIN

Tulemusi näeb SIIT

Rajakaart – Kollane 1 km, Punane – 2 km ja Roosa – 2,5 km

Lisainfo: 
Silvi Kask
Võistluste korraldaja
E-mail: silvi@ekjl.ee
Tel: 667 7993; 517 8327

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Favorte, Värska Vesi, Audi, Cramo, Tradehouse, Kalev, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!