IV Heino Lipu mälestusvõistlus toob Maidlasse tipptasemel kuulitõukajad

Pühapäeval, 1. juulil algusega kell 12.00 toimuvad Maidla mõisapargis BIGBANK Kuldliiga egiidi all IV Heino Lipu mälestusvõistlused kuulitõukes. Läbi aegade võimsaim kuulitõukevõistlus Ida-Virumaal toob starti viis 20 meetri meest.

Favoriitidena astuvad kuulitõukeringi portugallane Marco Fortes (PB 21.02), ukrainlane Dmytro Savytskyy (PB 20.38) ja Taani vägilane Kim Christensen (PB 20.06). Kõik kolm võistlevad ka Helsingis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel Euroopa meistritiitli eest. Mullust esikohta läheb Maidlasse kaitsma EM-i vahele jätnud, samuti 20-meetri mees, Andrei Borodkin Ukrainast (PB 20.38). Eesti esitõukaja Raigo Toompuu (PB 20.20), kes pärast olümpianormi täitmist end kergelt vigastas, otsustab mälestusvõistlustel kaasalöömise vahetult enne võistlust.

Lisaks tugevatele Portugali, Taani ja Ukraina võistlejatele ning Eesti kuulitõuke paremikule on Maidlasse oodata ka sportlasi Rootsist. Ühtekokku toob Heino Lipu mälestusvõistlus Maidla mõisaparki viie riigi esindajad.

Sissepääs võistlustele on kõigile tasuta.

Ajakava, tulemused ja lisainformatsioon: www.bigbankkuldliiga.ee ja www.facebook.com/bigbankkuldliiga

BIGBANK Kuldliiga on Baltikumi mainekaim kergejõustiku võistlussari, mille nimisponsoriks on Eesti kapitalil põhinev pank BIGBANK AS. 6 aasta jooksul on BIGBANK toetanud sporti läbi kergejõustiku ligi 400 000 euroga ning panustanud Eesti ettevõttena riigi kergejõustiklaste arengusse pakkudes sportlastele motiveerivate konkurentidega võistlusi ning premeerinud edukaid.

BIGBANK AS on Eesti kapitalil põhinev pank, mille filiaalid on Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis ja Hispaanias ning mis pakub piiriülest teenust Saksamaal, Austrias ja Hollandis.

Lisainfo:
Mati Lilliallik
52 13 331
mati@kuldliiga.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST