Intervjuu: Janek Õiglane igatseb mitmevõistlust ja seab spordimehele omaselt kõrgeid eesmärke

Mitmevõistleja Janek Õiglane on vigastuste tõttu pikaks veninud pausi ajal suurt puudust tundnud võistlemisest ja seeläbi saadavatest emotsioonidest. Üksikaladel on tema sisehooaja esimesed stardid olnud väga edukad, veebruari alguses tahab Õiglane korraliku tulemuse teha ka kodusel Rahvusvahelisel mitmevõistlusel ning pääseda osalema Euroopa sisemeistrivõistlustele Glasgow´s.

Janek, mis seisus hetkel oled, võistluspaus on olnud üsna pikk?

Seis on selline, et mitmevõistluse mõttes olen üsna terve (sülitab kolm kord üle õla-toim). Olen saanud normaalselt trenni teha ja laager Lõuna-Aafrika Vabariigis läks ka hästi, sain korralikult võimu koguda.

Milles Sul enda hinnangul kõige suurem edasiminek on toimunud?

Sa ilmselt tead, et olen vahepeal treenerit vahetanud (Õiglase treeneriks on tänasel päeval Andrei Nazarov-toim). Kui rääkida füüsilistest näitajatest, siis olen kindlasti edasi läinud kiiruses (Eesti karikavõistlustel võitis Õiglane nii teivashüppe kui 60 m tõkkejooksu isiklike rekorditega – vastavalt 5.15 ning 8,15-toim). Andreiga on mul varasemast erinevad kiirus- ja jõutreeningu kavad, mis on mulle väga hästi mõjunud. Kiiruse osas võin ma nii konkurente kui fänne ilmselt ka üllatada. Ka olen ma tugevamaks muutunud üldfüüsiliselt, kõik alad ja vahendid tunduvad kergemad. Nagu mitmevõistluses ikka, igal alal olen veidi paremaks saanud.

Koostöö Andreiga sujub seega hästi?

Ma olen väga õnnelik, et selle sammu tegin. Mingil hetkel vajame me kõik muutust, isegi kui varem on head tulemused olnud ja olen tänulik oma eelmisele treenerile Svenile (Sven Andresoole-toim). Tunnen end hästi, sest tean, et ma teen õiget asja. Näen, kuidas ma iga päevaga igas elemendis arenen ja see on kõige tähtsam. Ja kui veel terve ka olla, siis võib tulemus päris hea olla.

Eesmärkidest ka – mida ootad sisehooajalt ja mida välishooajalt?

Sisehooajalt ootan eelkõige suure põnevusega, et saaksin juba mitmevõistlust teha! Nii ammu pole võistelda saanud ja mõtlen mitu nädalat enne magamaminekut, et saaks juba võistelda. Tahaksin olla terve ja võistelda, et seda naudingut taas tunda. Trenn on ka tore, aga võistlemine on hoopis teine asi, see emotsioon.. igatsen seda väga. Mitmevõistluses tahan sisehoojal isiklikku rekordit parandada ja kui juba starti minna, siis alla 6000 punkti pole mõtet endale eesmärki seada. Kui sinnakanti punktisumma teha, siis usun, et on võimalik ka EMile pääseda.

EM on Su kindel eesmärk?

Jah, on. Mul ei ole mõtet mõelda, et lähen lihtsalt Rahvusahelisele mitmevõistlusele kuidagi niisama ja EM pole minu jaoks oluline. EMil on eesmärk olla paremas vormis kui nüüd veebruari alguses, EM on ikkagi peamine eesmärk.

Ja suve tipphetkeks on loodetavasti Doha maailmameistrivõistlused?

Kui ma Doha peale ei mõtleks, oleks natuke imelik ju! (purskab naerma-toim). MMi toimumise aeg on tavapärasest nii erinev, et ei oskagi öelda, mis see parim variant on selleks valmistumisel – milliseid võistlusi enne teha ja kuidas kvalifitseeruda. Esimene välishooaja võistlus on hetkel vist plaanis teha Götzises, mis on küll vara, aga kui seal juba norm ära teha, saaks MMiks rahulikult valmistuda. Aga seda peab lõplikult treener Andreiga läbi arutama ja otsustama.

Janek Õiglase hooaja esimest mitmevõistlust saab näha 2.-3. veebruaril Lasnamäe Kergejõustikuhallis toimuval Rahvusvahelisel mitmevõistlusel.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST