Ilmus Tokyo olümpiamängude pühendatud raamat

Foto: Hendrik Osula/EOK

Eesti Olümpiakomitee ja kirjastus Hea Lugu esitlesid XXXII suveolümpiamängudele pühendatud raamatut “Tokyo 2020”, mis on tänasest saadaval raamatupoodides üle Eesti. 

Tokyo olümpiaraamatu näol on tegemist traditsioonilise olümpiat kokkuvõtva väljaandega, mille koostajateks on Gunnar Pressi juhendamisel Eesti spordiajakirjanikud. Raamat annab mitmekesise ja ülevaatliku pildi Tokyo olümpiamängudest, pöörates erilist tähelepanu Eesti sportlaste sooritustele suurvõistlusel. Asjatundlikud autorid analüüsivad tulemuste põhjuseid ja tagajärgi. Lisaks on toodud lugejani mängude põhjalik statistika. Raamatu kaanepildil on olümpiavõitjad, epeenaiskonna liikmed Julia Beljajeva, Katrina Lehis, Erika Kirpu ja Irina Embrich.

Olümpiaraamatu peatoimetaja on spordiajakirjanik Gunnar Press, kes on varasemalt toimetanud ka Nagano, Sydney, Salt Lake City, Torino, Pekingi, Vancouveri, Londoni, Sotši, Rio de Janeiro ja Pyeongchangi olümpiamängude raamatuid. Pressi sõnul on raamat koostatud eesmärgiga aidata lugejatel luua olümpiamängudest tervikpilt.  „Lust oli panna kokku raamatut, mis kajastab suuresti olümpiavõitu,“ sõnas Press raamatuesitlusel. „Imetlen meie olümpiavõitjate satsi! Kui olümpia esimese nelja päevaga kahekordistub Eesti naisolümpiavõitjate arv ning see õnnestub nõnda emotsionaalsel viisil, siis see on lihtsalt fantastiline! See raamat sisaldabki esmajärjekorras lugusid Tokyo olümpiamängudel startinud Eesti sportlaste elamustest ja kogemustest,“ lisas Press.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST