IAAFi programm „Laste kergejõustik“ jõudis Jõgevamaale

Teisipäeval, 19. märtsil Jõgeval toimunud lastetreenerite ja kehalise kasvatuse õpetajate koolitusel anti Jõgevamaale üle komplekt IAAFi (Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu) programmi „Laste kergejõustik“ treeninguvahendeid, mida saavad kasutada kõik koolituse läbinud õpetajad ja treenerid.

Programmi koolitusel osalesid õpetajad üheksast Jõgevamaa koolist ning lisaks ka Tartust ja Viljandimaalt. Varasemalt on koolituse läbinud Jõgevamaa piirkondlikuks koordinaatoriks saanud kergejõustikutreener ja Jõgeva Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Piret Koll. „„Laste kergejõustiku” programmi treeninguvahendid aitavad kergejõustikku ja sporti atraktiivseks muuta ka nende õpilaste jaoks, kes veel TV 10 Olümpiastarti sarjas ei osale, kiiresti ei jookse, kõrgele ja kaugele ei hüppa. Samuti on see võimalus anda uudsemat nägu koolispordipäevadele ja kooliolümpiamängudele,” rääkis Piret Koll. Ta lisas, et “Laste kergejõustiku” lisaväärtuseks on kindlasti ka õpetaja loomingulisusele õhutamine: „Uued vahendid tekitasid juba koolitusel osalenutes mitmeid põnevaid ideid, mida tundides ja treeningutel kasutada.“

Jõgevalt pärit endine odaviskaja, praegune treener ja „Laste kergejõustiku“ lektor Heiko Väät ütles, et suur rõõm oli koolitada oma kodumaakonna õpetajaid ja treenereid ning rõhutas kõigi maakondade õpetajate koolitamise vajadust: “Värvilised ohutud treeninguvahendid ning mitmekesised harjutused on ideaalsed kergejõustiku ja laiemalt spordi tutvustamiseks.  Ka laste silmad löövad neid nähes alati särama.”

10. mail tähistatakse Jõgeval ka “Laste kergejõustiku” võistlusega IAAFi 18. ülemaailmset kergejõustikupäeva, kuhu on võistlema oodatud 7-12aastaste laste võistkonnad kõigist Eesti maakondadest.Lisainfot võistluse kohta leiate Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt.

IAAFi programm “Laste kergejõustik” on ülemaailmne kergejõustikualade õpetamiseks ettevalmistav programm 7-12aastastele lastele, mis sobib nii üldhariduskooli kehalise kasvatuse tundidesse kui ka laste kergejõustikutreeningule. Programmi juurde kuulub komplekt värvilistest lastepärastest treeninguvahenditest nagu näiteks vilisev pöörisoda, vahtoda, sangaga heitepall, ristkeks, erinevaga kõrgusega värvilised tõkked jne, mis aitavad kergejõustiku vastu huvi tekitada ja jooksu, hüpete ning visete-heidete õppimiseks vajalikku alusmüüri laduda.

Järgmine koolitus toimub 19. aprillil Viljandi Paalalinna hallis. Infot koolituse kohta leiab Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt.

Koolituse korraldas Eesti Kergejõustikuliit. Koolitust toetas Eesti Kultuurkapital.

Koolitusel osalenud õpetajad koos lektorite Heiko ja Ruth Väätiga

Lisainfo:
Mariken Puks
Eesti Kergejõustikuliit
Tel: 6677994, 5261399
mariken@ekjl.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST