IAAFi programm „Laste kergejõustik“ jõudis Elioni abiga Lääne-Virumaale

Esmaspäeval, 21. oktoobril Rakveres toimunud lastetreenerite ja kehalise kasvatuse õpetajate koolitusel anti Lääne-Virumaale üle komplekt Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAFi) programmi „Laste kergejõustiktreeninguvahendeid, mida saavad kasutada kõik koolituse läbinud õpetajad ja treenerid. Komplekti aitas soetada Eesti Kergejõustikuliidu pikaaegne partner Elion.

Rakvere Kergejõustikuklubi ViKe juhil Jaak Vettikul oli põhjust koolitusega rahul olla: „Kursusel osalenud õpetajatelt ja lastelt saadud tagasiside on väga hea – programm meeldis kõigile ja õpetajad asusid juba spordipäevi ja muid üritusi planeerima.“ Vettik rõhutas, et õppekava kohaselt tegeletakse koolides küll kergejõustikuga, aga oluline, et seda tehtaks hästi ning lastel tekkiks soov spordiga tegeleda: „Selles osas on IAAFi programm ideaalne – „Laste kergejõustiku” mängud on vahvad ja arendavad ning pakuvad põnevust nii lastele kui õpetajatele.“ Koolitusel osalenud  26 õpetaja ja lastetreeneri osavõtutasu kattis Rakvere Kergejõustikuklubi ViKe.

Tulevaks sügiseks tahab Eesti Kergejõustikuliit IAAFi „Laste kergejõustiku“ programmiga jõuda tõeliselt suure verstapostini, kui IAAFi, kultuurkapitali ja Elioni abiga on kõigis maakondades toimunud koolitused ja neist igas on ka üks vahendite kott, mille maksumus on 1200 eurot. Alaliidu peasekretäri Sirje Lippe sõnul jätkatakse kindlasti ka edaspidi: „Praegu on Eesti alaliit sõlminud IAAFiga lepingu 2016. aasta lõpuni ja projekti aitab käima tõmmata kergejõustikuliidu kauaaegne partner Elion.“

IAAFi programm “Laste kergejõustik” on ülemaailmne kergejõustikualade õpetamiseks ettevalmistav programm 7-12aastastele lastele, mis sobib nii üldhariduskooli kehalise kasvatuse tundidesse kui ka laste kergejõustikutreeningule. Programmi juurde kuulub komplekt värvilistest lastepärastest treeninguvahenditest nagu näiteks vilisev pöörisoda, vahtoda, sangaga heitepall, ristkeks, erinevaga kõrgusega värvilised tõkked jne, mis aitavad kergejõustiku vastu huvi tekitada ja jooksu, hüpete ning visete-heidete õppimiseks vajalikku alusmüüri laduda.

Infot koolituste kohta leiab Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST